f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Сергій Лавренюк: Фільм «Лагідна» Сергія Лозниці не є офіційною копродукцією з Україною

14.05.2017

Продюсер Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк — про роль української компанії у створенні стрічки «Лагідна», а також про її шанси на перемогу в основному конкурсі цьогорічного Каннського кінофестивалю та подальшу долю фільму.

Лілія Зінченко, «Детектор медіа»

Драма українського режисера Сергія Лозниці увійшла до основного конкурсу ювілейного 70-го Каннського кінофестивалю.

Стрічка «Лагідна» — вільна інтерпретація однойменного оповідання російського письменника Федора Достоєвського. За сюжетом, самотня жінка з російської глибинки вирішує прямувати до в’язниці, де перебуває її чоловік, щоби дізнатися, чому їй повернули звідти посилку.

Головну роль у фільмі зіграла російська акторка Василина Маковцева. Одну з ролей втілила Лія Ахеджакова. Зйомки «Лагідної» відбувалися у Латвії та Литві в липні — серпні 2016 року.

Над стрічкою працювали компанії з шести країн: Slot Machine спільно з Arte France Сinema (Франція), GP Cinema Company (Росія), Looks Film & TV (Німеччина), Studio Uljana Kim (Литва), Wild at Art і Graniet Film (Нідерланди), а також Solar Media Entertainment (Україна).

«Лагідна» отримала фінансування від фонду Eurimages, а також за програмами стимулювання кіновиробництва Франції, Німеччини, Нідерландів, Латвії та Литви. Зокрема, за даними Національного центру кіно й анімації Франції (CNC), 57% бюджету профінансувала Франція, 20% — Німеччина, 13% — Нідерланди та 10% — Литва.

Про внесок української компанії у створення фільму «Детектор медіа» поговорив із продюсером Solar Media Entertainment Сергієм Лавренюком під час прес-конференції, присвяченої участі України в 70-му Каннському кінофестивалі.

— Сергію, як виникла ідея взяти участь у цьому проекті? Ви запропонували співпрацю режисерові чи це він шукав партнерів в Україні?

— Нас об’єднали спільні знайомі, це була їхня пропозиція, й наша компанія, не роздумуючи, погодилися на співпрацю.

Нам було надано презентаційні матеріали, робочі матеріали фільму, сценарій — усе, що має входити до звичайного пакету продюсування. Відповідно, ми знали, що це за кіно, яка його спрямованість, на якому етапі воно перебуває тощо.

— Який внесок Solar Media Entertainment у цей проект? Скільки коштів ви інвестували?

— Компанія Solar Media Entertainment приєдналася на етапі постпродакшену: кінцевого монтажу, зведення звуку тощо. Ми взяли організаційну й фінансову участь.

Питання грошей стосується комерційної сторони договору. Цей проект не є офіційною копродукцією з Україною. Українське фінансування — це не офіційне фінансування державою. І я не маю права розголошувати цього, згідно з умовами договору.

— Чи володієте ви інформацією, на які фестивалі, крім Каннського, буде подано заявки на участь?

— Якщо розглядати три найбільші кінофестивалі — Каннський, Венеційський і Берлінський, — то, як правило, фільм, що пройшов до програми одного з них, уже не потрапить до програм двох інших. Хоча, можливо, «Лагідна» матиме шалений успіх, і тоді...

Але є ще багато фестивалів категорії «А». Я сподіваюся, що їхні відбіркові комісії будуть зацікавлені. Але говорити про конкретні перемовини передчасно.

Я вважаю величезним успіхом те, що стрічка потрапила до основного конкурсу Каннського фестивалю. Це 70-й ювілейний фестиваль, туди потрапили всесвітньо відомі митці, просто монстри кінематографа — це буде справжня бійня.

— Під час прес-конференції ви сказали, що шанси на отримання прокатного посвідчення в Росії є досить невеликими…

— Так. Бо насправді це гостро сатирична, іронічна стрічка, яка висміює найбільш негативні людські якості. Напевне, вони стосуються всіх людей, та оскільки події відбуваються біля російської в’язниці… Ви все зрозумієте після перегляду.

— Коли й де українці зможуть побачити «Лагідну»?

— Якщо вони потраплять на показ у рамках Каннського фестивалю. Також ми плануємо показати фільм на Одеському кінофестивалі влітку, організатори зацікавлені в цьому. Там ми оцінимо зацікавленість глядачів.

— Чи вийде стрічка в широкий український прокат?

— Про це зарано говорити. Фільм має прожити свою фестивальну історію. Багато стрічок, які створюються не для широкого глядацького загалу, стають цікавими публіці після успіху на фестивалях. А цього року, наприклад, декілька фільмів, які насправді не були розраховані на широку аудиторію, повторно потрапили в прокат після отримання премії «Оскар», і в результаті зібрали більший бокс-офіс.

— Хто буде займатися просуванням стрічки в Україні? Компанія Solar Media Entertainment?

— Ми розраховуємо на це. Маю на увазі підписання контракту з дистриб’ютором, який займатиметься просуванням. Поки що його не визначено.

Лілія Зінченко, «Детектор медіа», 20 квітня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.