f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Єгор Бенкендорф: «Сьогоднішнє життя дає безліч тем для документальних фільмів»

09.03.2017

Вадим Лубчак, «День»

Колишній голова правління телеканалe «Інтер», відомий український сценарист, режисер, продюсер, телеменеджер Єгор Бенкендорф наприкінці минулого року очолив інформаційний канал «112 Україна». Тоді він розповів у ЗМІ, що мав цікаву пропозицію роботи в одному з європейських медіа-холдингів, але вирішив жити і працювати тільки в Україні.

Перше інтерв’ю як генеральний директор «112 Україна» Єгор Бенкендорф дав газеті «День». Подаємо фрагменти бесіди про документальне кіно на інформаційному ТБ та роботу над книгою про батька — видатного українського режисера Андрія Бенкендорфа.

— У 2015 році «112 Україна» робив цікавий експеримент — випустив з десяток документальних фільмів. Більше того — представив їх у кінотеатрі українського фільму «Ліра», і це тоді мало чималий медіарезонанс. Ви — відомий документаліст, чи не плануєте цей напрямок відновити на каналі?

— Так, мені завжди була цікава документалістика. Це ті речі, з якими можна увійти в історію. Наша історія, події сьогодення, людські відносини, універсальні людські цінності — я сподіваюсь, що всі ці теми неодмінно знайдуть своє відображення у мові кіно. Подивіться навколо — сьогоднішнє життя дає безліч тем для документальних фільмів. Останні геополітичні події, національна ідея, конфлікти між поколіннями, відчуження і деперсоналізація особистості, трансформація соціальних зв’язків через подальший розвиток соціальних мереж, тощо.

А щодо документалістики на «112-му» хочу зазначити, що за неповні три роки телеканал виробив більше 20-ти документальних фільмів. Новий фільм виробляється кожні два місяці. При цьому, це дуже якісний продукт, для прикладу подивіться фільм «Тіні Іловайська» нашого журналіста Богдана Піленка...

— 14 лютого ви відзначаєте свій День народження. Якось по-особливому будете святкувати?

— Передусім, це робочий день. Крім роботи на телеканалі, я беру участь у підготовці спогадів про мого батька — видатного українського режисера Андрія Бенкендорфа. Сподіваюся, що книга буде впорядкована найближчим часом і на день народження батька у травні вона буде готова до друку. Творча кар’єра мого батька тривала більше 40 років — я думаю, що українським читачам буде цікаво познайомитися з його життям і діяльністю ближче.

Вадим Лубчак, «День», 14 лютого 2017 року, №25