f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Володимир Зеленський: «Як ви собі уявляєте прокат “Слуги народу” в Росії?»

10.08.2016

Галина Петренко, «Детектор медіа»

З художнім керівником студії «Квартал 95» Володимиром Зеленським ми зустрілися на презентації «Кварталу ТВ» – спільного платного телеканалу групи «1+1 медіа» і «Кварталу 95», яка відбулася 9 серпня 2016 року. Володимир розповів, що 13 серпня – перший знімальний день серіалу «Слуга народу – 2». А ще того ж дня стартують зйомки повнометражної версії «Слуги народу».

– 13 серпня ми приступаємо до зйомки повнометражної версії фільму «Слуга народу» – хочемо почати саме з повного метру. Цей фільм є частиною другого сезону серіалу. «Слуга народу – 2» – це три великі історії. Одна з них – це повнометражна версія. З неї ми й розпочинаємо знімати.

– А «Любов у великому місті», «8 побачень» – чи зніматимете продовження цих проектів?

– З приводу інших повних метрів я поясню вам, у чому справа. Сьогодні це комерційно дуже непросто. Які є варіанти? По-перше, залучити західні інвестиції. По-друге, випустити кіно в прокат у всьому світі. По-третє, звернутися по державну підтримку. Ми вдруге подаємося на пітчинг Держкіно: у перший раз нічого не отримали, а зараз чекаємо на результати. Ми подали «Слугу народу». Буде дуже смішно, якщо вони не дадуть грошей на цей проект – наприклад, скажуть, що не факт, що фільм український (сміється. – ДМ). Тобто я вже думаю, який аргумент буде цього разу.

– Усі ваші попередні фільми були комерційно успішними як для українського ринку…

– Усі. І не як для українського ринку, а як для ринку СНД. В Україні ж ми просто були переможцями. «8 побачень» зібрав в Україні 35 млн грн. – це чимало. І цього не вистачило. Тобто без підтримки повнометражне кіно неможливе.
У нас є круті розробки для американського ринку – поки не можемо фінансово їх подужати. І є «Слуга народу». Але «Слугу...» ми намагатимемося зробити самостійно, незалежно ні від чого. У нас, у принципі, хороший пакет повних метрів, ми займаємося пошуком інвестицій.

– Якщо введуть рібейти, це вам допоможе?

– Це всім допоможе, мені здається. Національне ж кіно і податком (ПДВ. – ДМ) не обкладається. У росіян, білорусів немає податку. Цього я теж не можу зрозуміти: чому в нас немає такої норми. А якщо ще й повернення грошей буде, то взагалі чудово. Коли ми знімали в Нью-Йорку перший фільм «Кохання у великому місті», то були здивовані: ми припхалися до Нью-Йорку з Києва, знімаємо кіно – і нью-йоркська мерія заплатила нам гроші. Розумієте? Ми показали їхнє місто – вони нам повернули частину інвестицій, які там були витрачені.

– Усі ваші попередні фільми знімалися з розрахунком на ринок СНД. Нові фільми теж сподіваєтеся прокатувати в Росії?

– А що ми там будемо прокатувати? «Слугу народу»?... (сміється. – ДМ) 

Ми будемо робити кіно для американського ринку, продавати американцям, а вони вже нехай продають, куди хочуть.

– Це у вас уже в планах чи ви говорите про віддалену перспективу?

– Ми в пошуку повної інвестиції. Скажімо так: у нас уже є певні напрацювання й домовленості, нам потрібна серйозна цифра. Як нам здається, в нас є такий проект, який… (замислюється. – ДМ) Тут треба було б розповідати про проект, чого ж я буду просто епітетами сипати? А розповідати про нього, на жаль, поки рано.

Фото Олексія Темченка

Галина Петренко, «Детектор медіа», 10 серпня 2016 року

01 березня, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00