f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Алла Пасікова: За 20 років жоден український фільм не окупився

06.04.2016

Від 24 березня 2016 року в українському кінопрокаті тривають покази вітчизняної комедії "Жучок" Алли Пасікової та Андрія Ржанова. За три тижні прокату фільм побачать Київ, Запоріжжя, Вінниця, Луцьк, Тернопіль, Чернігів. Нагадаємо, що перші покази стрічки відбулися у листопаді 2015-го у кінотеатрі "Кінопанорама".

Яна Степанюк, Gazeta.ua

Чорна комедія "Жучок" розповідає про двох українських акторів, які потрапили в полон до чеченців. Щоб урятуватися, їм доводиться ставити Чехова. Класика підганяють під смаки кавказької публіки — з російськими ментами, ісламістами й горцями.

Картина основана на реальних подіях. 1989-го під час армійської служби в Дагестані сценарист ­Георгій Фомін звільнив із рабства двох акторів П'ятигорського театру. Їх взяли в полон випадково, замість якогось КДБшника. Коли зрозуміли, що переплутали, — кинули до ями. Потім, уже на якомусь місцевому святі, про них згадали й наказали співати чи розповідати анекдоти. Коли актори сказали, що такого не вміють, чеченці змилувалися й примусили ставити Чехова.

— Фомін — мій колишній однокурсник. Ми разом вчилися у Юрія Іллєнка в Київському театральному університеті імені Карпенка-Карого, — розповідає Алла Пасікова, 38 років. Спочатку сценарій здався нам смішним і малобюджетним, тому вирішили спробувати.

Стрічку з бюджетом $50 тис. режисери знімали власним коштом. Щоб заробити гроші на зйомки, Пасікова писала сценарії до телесеріалів. "Жучок" — її перший повнометражний фільм. 2006-го короткометражка "Філософія" перемогла на фестивалі студентського кіно "Відкрита ніч".

— За свій кошт я би більше не знімала, — продовжує режисерка. — Українське кіно — це дороге хобі. За 20 років жоден український фільм не окупився в прокаті. У нас небагато кінотеатрів, та й мало хто дивиться українські фільми. Коли починаю знімати, завжди питаю себе, про що цей фільм. "Жучок", хоч і комедія, порушує глибинні питання. Для мене він — про самотність українців як нації. І росіяни нам не друзі, і кавказці, і між собою постійно гриземося.

Роботу над "Жучком" режисери закінчили 2013 року. Вихід стрічки в прокат відклали через Майдан і війну на Донбасі.

Алла Пасікова й Андрій Ржанов планують зняти фільм за романом "Село не люди" української письменниці Люко Дашвар.

Яна Степанюк, Gazeta.ua, 29 березня 2016 року 

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.