f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Володимир Рунець: «Героя мого фільму вбило 120-ю міною»

18.10.2015

14 жовтня, у День захисника України, в ефірі телеканалу «24» відбулася прем'єра короткоткометражної документальної стрічки «Бутівка» військового кореспондента Володимира Рунця. Видання MediaSapiens поспілкувалося із автором. Подаємо фрагмент інтерв'ю.

– Розкажіть, будь ласка, про ваш 20-хвилинний фільм на тему Бутівки.

 Це просто шматок війни, історія про те, як трансформується особистість звичайної людини. В нас воюють програмісти, письменники, інженери, будівельники… В Україні ж не було професійної армії, й на початку бойових дій на сході України були мобілізовані хлопці, які не мали військового фаху. Фільм про те, як вони змінилися, коли вони побачили війну, що вони про неї думають.

В межах 20 хвилин ми не можемо розповісти всього детально, але отакі їхні фрази, натяки, я думаю, підкажуть глядачу, що саме вони відчувають і як вони це бачать своїми очима. Він уже майже готовий і, сподіваюся, найближчим часом вийде в ефір.

Події розгортаються в шахті Бутівка. Ми кілька разів приїздили туди, щоби теж пережити все те, що й солдати. Один із них просив нас його не показувати. Сепаратисти опублікували його дані на сайті «Трибунал» як «карателя», і його дівчина дуже переживала. Там публікуються світлини й детальна інформація про українських військових і їхні родини — адреси, телефони...

Цей молодий хлопчина з Грузії, нещодавно отримав українське громадянство. А коли ми вдруге приїхали дознімати, він уже загинув, його вбило 120-ю міною. Тепер уже я просто маю право, змушений зробити цей фільм про нього і його товаришів.

– Ким був цей юнак?

– Він працював кухарем у ресторані в Дніпропетровську, в нього була наречена. Якщо я не помиляюсь, йому було 23 роки. Він був патріотом, дай Бог, щоби українці мали такі ж почуття до нашої країни, як той хлопець, який віддав за неї життя.

– Хто виступив оператором стрічки?

– Мій колега Олександр Тупік.

Олена Коркодим, MediaSapiens, 12 жовтня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.