f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

В'ячеслав Кириленко: Потрібно 350 млн. грн. щороку, щоб запустити конвеєр українського кіно

18.04.2015

Віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко в інтерв'ю Укрінформу розповів про напрямки діяльності Міністерства культури. Подаємо фрагмент інтерв'ю, присвячений запровадженню спеціального збору на розвиток українського кіно.

- Закон про спецвнесок, так званий кінозбір, має перспективу бути прийнятим?

- Є два шляхи розвитку ситуації. Перший шлях - польський, там, по суті, в останній момент парламент під тиском громадської думки був змушений за нього проголосувати. Я неодноразово з поляками на цю тему спілкувався, з дуже багатьма і режисерами, і акторами, і чиновниками. Всі вони переповідають, що закон про кінозбір довелося не приймати, а саме "протискувати".

Але в мене і так багато точок напруги, я не хочу їх множити. Тому я вже тричі зустрічався з провайдерами, кінодистриб'юторами і топ-менеджерами телеканалів. Ми дійшли висновку, що треба знайти компромісний варіант, який передбачатиме участь у фінансуванні кіно всіх цих згаданих суб'єктів, але так, щоб ця участь була для них також прийнятною. Ми зараз у пошуку цих рішень. Щотижня я збираю нараду під своїм головуванням, і ми в товариській діловій атмосфері шукаємо цей алгоритм. Думаю, якщо вдасться його знайти, це буде якийсь трохи інакший, видозмінений проект закону, у якому телеканали беруть участь у підтримці українського кіно, але, може, через частки рекламного часу, через якісь інші свої можливості, які вкладаються у спільну справу, спільні проекти. Тобто, і вони фінансують, і держава. Поки що достатньо все схематично. Але тим не менш, уряд не знімає з порядку денного законопроект щодо кінозбору. Бо альтернатива тоді одна - практично дуже малий бюджет, який не вирішує питання в принципі. Нам потрібен прорив і фінансування від 350 і більше мільйонів по року, щоби запустити конвеєр українського кіно, телекіно, в першу чергу. Мають бути різні підходи, уже практично домовилися з кількома режисерами. Я особисто займаюсь цим щодня.

- А ви взаємодієте з режисерами, які вже себе проявили?

- Звісно. Вони були в мене, я навіть і неформальні збирав наради тут, у міністерстві. Був і Володимир Тихий з "Вавилону", і Володимир Філіппов - продюсер проекту, з Мирославом Слабошпицьким я на телефонному зв'язку часто, він підтримує ці починання, Олесь Санін підтримує, Роман Балаян, Олександр Янчук. Ну, всі тут дуже часті гості. Сергій Тримбач як голова Спілки, Ахтем Сейтаблаєв - з усіма провідними людьми я майже в регулярному контакті, я хочу знайти це рішення. Це моя давня мрія, і політична, і менеджерська - знайти механізм підтримки українського кіно, а запустити його можна тільки зараз, через рік уже все, може початися згасання такого інтересу. Гроші та увага перейдуть на соціалку, економіку, як завжди. Про кіно скажуть: потім. І тим часом зайдуть сюди знову російські серіали. Ідея, яку я ще в минулому парламенті штовхав, і зараз вона все-таки пройшла в цьому парламенті, - про заборону бодай мілітарних російських серіалів, працює тільки наполовину, тобто ми вибиваємо частку ринку, а чим заповнюємо, - питання не вирішено. А ідея у тому, щоб заповнити своїм і знайти для цього механізм - ось шукаємо.

Лана Самохвалова, Укрінформ, 15 квітня 2015 року

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО