f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Сергій Зленко: «Немає жодного кінотеатру, який з березня не працював би в мінус»

14.12.2020

Ледве не щодня західну кінопресу трусить новинами: остання тема для обговорення – рішення мейджорської студії Warner Bros. випускати свої фільми 2021 року в Штатах одночасно в кінотеатрах і на стрімінговій платформі HBO Max. Рішення вже критикують одні гравці ринку, інші ж констатують перемогу стрімінгових сервісів і смерть кінотеатрів, а відтак – реструктуризацію кіноринку в Штатах і не лише там.

І якщо для когось гегемонія онлайн-кінотеатрів здається перемогою – день, коли можна дивитись новинки кіно в гарній якості, легально, не виходячи з дому, невпинно наближається. Утім для менш розвинених ринків – наприклад українського – все може виглядати не дуже радісно: потенційна стагнація кінотеатрів може означати не перехід кіноринку онлайн, а закріплення і без того міцних позицій телебачення.

Як кінотеатри переживають карантин, чи варто очікувати допомоги від держави, як на наш кіноринок вплине стрімінг-революція в Голлівуді – про все це ми поговорили із Сергієм Зленком, власником кінотеатру Boomer, членом правління Союзу кінотеатрів України та заступником голови Ради з державної підтримки кінематографії.

Далі:

https://lb.ua/culture/2020/12/08/472499_sergiy_zlenko_nemaie_zhodnogo.html?fbclid=IwAR0LTc9IUBEuIJsSZIW4p-DH6B0WpbRnXNBd3QsDIcUTxQ29mk3KZmuqZp8