f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Валентин Васянович: «Не можна людей з телебачення підпускати до кіно»

13.11.2020

Валентин Васянович – головний ньюзмейкер в українському кіно останнім часом. Минулого тижня в прокат вийшов його новий фільм – «Атлантида», дія якого відбувається після завершення війни на Донбасі, у 2025 році, а у вересні Український Оскарівський комітет висунув стрічку на «Оскар» від України.

Раніше цього тижня режисер відмовився від ордена «За заслуги» 3-го ступеня, який присудив йому президент Володимир Зеленський. Це не перша і не остання відмова від президентського визнання у сфері культури – ті, хто відмовляється, роблять це з різних причин. Васянович – з міркувань солідарності: у вересні, перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопроєктів, Держкіно опублікувало «звернення до членів Ради з державної підтримки кінематографії та членів експертних комісій», в якому розповіло про кримінальні провадження стосовно деяких українських кінокомпаній, які отримували державне фінансування на фільми. Оскільки ці компанії багато займались авторським кіно, а нинішнє керівництво держави і Держкіно декларують, що бюджетні гроші слід давати на масові глядацькі фільми, спільнота оцінила цей лист як тиск на експертів.

LB.ua поговорив із Валентином Васяновичем про його рішення відмовитися від президентської нагороди, про особливості прокату і «оскарівської» кампанії в часи пандемії, про деконструкцію міфу про Донбас і вплив фільму «Плем'я» Мирослава Слабошпицького, у якому Васянович був оператором, на його фільми як режисера.

Дарія БадьйорДарія Бадьйор, Редакторка відділу "Культура"

Далі:

https://lb.ua/culture/2020/11/13/470478_valentin_vasyanovich_ne_mozhna_lyudey_z.html