f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Культурна дипломатія України: яскравий старт і амбітні плани

07.10.2020

Про головні підсумки і напрацювання Двостороннього року культури Україна-Австрія, про стратегію і найближчі плани роботи Українського інституту Ukrainian Time поговорив з Генеральним директором Володимиром Шейком.

Володимире, за кілька років Український інститут став головною державною установою, яка представляє українську культуру в світі. Зрозуміло, що за цим стоїть велика робота команди. Одне з перших повідомлень Українського інституту у Facebook стосувалося пошуку персоналу: «Дуже сподіваємось знайти однодумців, енергійних та відповідальних людей, готових будувати разом з нами державну установу нового формату». Минулі роки показали, що таких людей знайти вдалося. Розкажіть, будь ласка, якою сьогодні є команда Українського Інституту та як відбувається відбір у dream team?

 

Команда Інституту дуже строката і розмаїта, і в цьому її сила. Головний критерій, за яким ми формували команду - це експертність у ключових сферах нашої діяльності: мистецтво (театр, візуальне мистецтво, література, музика, кіно), громадянське суспільство, освіта, наука тощо. Робота в культурній дипломатії вимагає поєднання дуже специфічного набору компетенцій: з одного боку, навичок культурного менеджменту і комунікацій, експертизи в одній чи кількох сферах культури, а з іншого - розуміння принципів і механізмів дипломатичної служби та специфіки роботи в державній установі (бюджетне законодавство, авторське право, закупівлі, діловодство). Тому від усіх наших співробітників ми очікуємо спроможності і бажання розвиватися, оскільки знайти готового фахівця з відповідною кваліфікацією дуже непросто.

Далі:

https://ukrainiantime.org/uk/article/kulturna-dyplomatiia-ukraiiny-iaskravii-start-i-ambitni-plany?fbclid=IwAR2pWH6NmInv7F-jts0HdA4u7x-DSwBndugvv4RLBqD4T3fPyc4LgrFtP1s