f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

«Ми були в рабстві, і це лайно нас скалічило».

08.08.2020

Продюсер Володимир Яценко пояснює, що потрібно зробити Україні, щоб взяти «Оскар» (і річ не лише в кіно) — велике інтервʼю.

Гліб Гусєв Катерина Коберник

Володимир Яценко — один з найпомітніших українських кінопродюсерів, якщо не найпомітніший.

По-перше, на його рахунку три великі премʼєри за три роки: «Дике поле» за романом Сергія Жадана, «Додому» (потрапив у Каннську програму) і «Атлантида» (взяла приз на фестивалі у Венеції). У вересні 2019 року «Атлантида» отримала нагороду 76-го Венеційського кінофестивалю як найкращий фільм у програмі «Горизонти». Її вручили режисерові Валентину Васяновичу на фестивалі у Венеції).

По-друге, Володимир Яценко в інтервʼю говорить те, що він думає — а думає він обурливі речі: що Україні потрібна російська мова; що кіноіндустрія бʼється за державні гроші замість того, щоб битися за смисли; що викладачі університету ім. Карпенка-Карого псують студентам життя; що «патріотичне кіно» часто виглядає безглуздо.

Майже все, що продюсує Володимир Яценко, повʼязане з темою війни і дороги: там його герої втрачають себе і знаходять себе. Редактор «Бабеля» Гліб Гусєв поговорив з ним про насущне, про злободенне і про вічне — як просувати розумне українське кіно у світ, як його знімати з мінімумом грошей і як потім з усім цим жити.

Далі: 

https://thebabel.com.ua/texts/48713-mi-buli-v-rabstvi-i-ce-layno-nas-skalichilo-prodyuser-volodimir-yacenko-poyasnyuye-shcho-potribno-zrobiti-ukrajini-shchob-vzyati-oskar-i-rich-ne-lishe-v-kino-velike-interv-yu

https://dovzhenkofilm.com.ua/