f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Цитата з інтерв'ю з Володимиром Бородянським про фінансування творчих спілок.

17.12.2019

— Яка ваша позиція щодо взаємодії міністерства з творчими спілками в Україні — Спілкою кінематографістів, Спілкою письменників, Спілкою театральних діячів? Адже деякі з них фінансувалися, взагалі, через Міністерство.

— Моя позиція така. Ми повинні перейти на фінансування цих спілок не дефолтне, а проєктне. Цих організацій може бути й більше, але вони мають виконувати якусь важливу функцію, зрозумілу всьому суспільству. Тому ми повинні фінансувати ті спілки, які виконують важливі функції. А тих, які не виконують, — не фінансувати. Тобто перейти на проєктне фінансування. Я вважаю, це єдиний і справедливий спосіб підтримки професійних об'єднань. Те, що ці організації мають назву "національні", — це просто назва, вони до держави не мають стосунку, це, по суті, громадські об'єднання. Чому ми фінансуємо одні громадські об'єднання, а не фінансуємо інші? Буде принцип фінансування, чіткий для всіх.

https://dt.ua/interview/volodimir-borodyanskiy-i-ministerstvo-propagandi-kritichnogo-mislennya-331392_.html?fbclid=IwAR1IkAcstexnJELNJMnKQArG78tkgIibml5I1QPalkb3CZphNOz8H4zqVzg