f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Олег Сенцов і насилля – речі непоєднувані. – Сестра Сенцова_ВІДЕО

18.11.2014

Наталья Каплан, двоюрідна сестра українського режисера Олега Сенцова та громадський активіст Олексій Арунян в ефірі Громадського телебачення – про справу заручників російської ФСБ, кримських в’язнів сумління, утримуваних у московській в’язниці Лєфортово Олега Сенцова та Олександра Кольченка...

У травні 2014 року в м. Сімферополі Олега Сенцова, Олександра Кольченка і ще кількох українських патріотів  затримала російська ФСБ. Після цього вони були вивезені з Криму російськими спецслужбами й етаповані до слідчого ізолятора, московської в'язниці Лєфортово, відомої закритим режимом.

ФСБ звинуватила Сенцова, Кольченка та інших в керуванні підготовкою терористичного акту під час якого мали бути підірвані пам'ятник Леніну в Сімферополі й меморіал Вічного вогню та офіси кримських проросійських організацій.

На захист Олега Сенцова виступають Європейська кіноакадемія, НСКУ, російський КіноСоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД і Балтії, широка українська кіноспільнота й громадські активісти, низка найповажніших світових кінофестивалів та кінематогроафістів.