f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

У Франції видано збірку «Сергій Параджанов: кінематографіст, порушник спокою та мученик»

28.06.2017

У Франції за упорядкування кінознавця Жана-Макса Межана наприкінці 2016 року було видано збірку «Сергій Параджанов: кінематографіст, порушник спокою та мученик» («Sergueï Paradjanov, cinéaste, trublion et martyr», Jacques Flament Еditions, 152 с.).

У виданні представлено вісім поглядів на творчість Сергія Параджанова від митців, критиків, кінознавців і продюсерів, а також – низку колажів Сергія Параджанова, наданих єреванським Музеєм Сергія Параджанова.

Авторами статей, які уклали збірку, стали кінознавець Жан-Макс Межан, кінорежисер і актор Серж Аведікян (співавтор – спільно із Оленою Фетісовою – біографічної драми «Параджанов»), кінознавець Арцві Бахчинян, художник і режисер Крікор Амель, продюсер Жеральд Морен, поет, письменник і менеджер культури Жиль Прессніцер, спеціаліст з Росії, Кавказу та пострадянських країн, кінознавець Жан Радвані та мистецтвознавець Світлана Саркісян.

Завдяки свідомому поєднанню вельми різних поглядів на творчість Сергія Параджанова у збірнику зроблено спробу окреслити вплив митця на світове кіно та його естетичний та революційний внесок у розвиток затиснутого у традиціях радянського кінематографа. Увагу акцентовано на чотирьох стрічках  – «Тіні забутих предків», «Колір гранату» («Саят Нова»), «Легенда про Сурамську фортецю» та «Ашик-Керіб», в яких Сергій Параджанов постає оповідачем історій, що апелюють до того, що знаходиться глибоко в душах і серцях людей, по суті, входячи у простір архетипів.

Жан-Макс Межан – кінознавець, автор низки монографій, присвячених кінематографу, зокрема, про творчість Федеріко Фелліні, Педро Альмодовара, Вуді Аллена та Еміра Кустуриці, член Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Сергій Васильєв

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів

27 січня, неділя, Синій зал Екран і сцена: Незабутні постаті Визначна актриса театру і кіно ЄВГЕНІЯ ОПАЛОВА

27 січня, неділя, Червоний зал Алік Шпилюк представляє проект «Мистецькі фільми у Будинку кіно»