f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшла друком книга Лариси Брюховецької «На полі кінематографічному. Сценарії Івана Драча»

02.11.2016

Журнал «Кіно-Театр» випустив 4-й випуск «Кінематографічних студій» – «На полі кінематографічному. Сценарії Івана Драча» кінознавця Лариси Брюховецької.

За сценаріями українського поета Івана Драча, три з яких написано у співавторстві, поставлено сім фільмів: «Криниця для спраглих» (1965), «Камінний хрест» (1968), «Іду до тебе» (1971), «Пропала грамота» (1972), «Дід лівого крайнього» (1973), «І в звуках пам’ять відгукнеться…» (1983), «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1984).

Два сценарії – «Київський оберіг, або Числа» та «Хліб і до хліба, або Василина-мати» – не поставлені.

Іван Драч брав участь у роботі над сценаріями інших фільмів Київської кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка. І в екранізаціях класики (Василь Стефаник і Микола Гоголь), і в творенні портретів видатних діячів (Леся Українка, Микола Лисенко, Микола Гоголь), і в сюжетах з сучасного життя кінодраматург сприяв утвердженню національної ідентичності українського кіно, піднесенню його мистецького та інтелектуального рівня.

За офіційною інформацією

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.