f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшла друком книга Миколи Мащенка «Незабутні»

04.04.2016

У грудні 2015 року вийшла друком книга Миколи Мащенка «Незабутні. Спогади, нариси, інтерв’ю» (Вінниця: «Глобус-Прес», 2015, 395 с.).

Книга складається із двох великих розділів – «Портрети», в якому представлено чотири десятки есе Миколи Мащенка про митців, які вплинули на його творчість і з якими його зводила доля, та «Діалоги з пресою», де зібрано інтерв’ю про Національну кіностудію художніх фільмів імені О.П. Довженка.

Вступне слово до збірки написав голова НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

«Така ось сентенція, десь прочитана: «Весь секрет життя полягає в тому, аби підготувати хороші спогади». Згадувати можна і треба – не тільки давноминуле, тих, хто пішов від нас, але і тих, хто живе з тобою буквально поруч. А це значить – розповідати історії. Микола Мащенко – визначний кінорежисер, сценарист, цікавий письменник, громадський діяч був, окрім всього іншого, ще й на диво пам’ятливою людиною, носієм величезної пам’яті, із засіків якої він черпав з дивовижною енергією. Власне, свідченням цього і є пропонована увазі читачів книга Мащенка «Незабутні. Спогади, нариси, інтерв’ю».

Тут представлено імена справді великі: Олександр Довженко, Іван Кавалерідзе, Ігор Савченко, Олесь Гончар, Василь Земляк, Сергій Параджанов, Леонід Биков, Іван Миколайчук, Сергій Бондарчук… Є і доволі виразні портрети нині сущих – Романа Балаяна, Івана Драча до прикладу. Є й про свій родовід, сім’ю – маму насамперед, яку боготворив, ставився із справжньою, непідробною святістю. Хоча якраз самого Мащенка мені особисто в книзі не вистачає. Причина проста – він любив розповідати, і навіть показувати, друзів, колег, знайомих, а себе скромно лишав на маргінесах», – зазначив Сергій Тримбач.

Презентація книги Миколи Мащенка «Незабутні» відбулася у Синій залі Будинку кіно 22 грудня 2015 року.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.