f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшла друком монографія Романа Ширмана «Обдури мене! Мок’юментарі в кіно і на телебаченні»

25.02.2016

Вийшла друком монографія кінорежисера Романа Ширмана «Обдури мене! Мок’юментарі в кіно і на телебаченні» (Київ: КНУКіМ, 2015, 204 с.).

У монографії, що спирається на вивчення видатних робіт майстрів екрану та власний творчий досвід автора, розглянуто мок’юментарі як специфічний вид екранної творчості.

Мок’юментарі (від англ. mockumentаry – to mock – «підробляти», «знущатися» і documentary – «документальний») – це псведо-, квазідокументалістика, що виникла і набула популярності в середині ХХ століття та зберігає таку популярність сьогодні.

Блокбастери, біографічні фільми, телевізійні програми, зроблені у цьому стилі, є стовідсотково ігровими творами, які маскуються під документалістику. Видатні майстри кіно і телебачення – Орсон Уеллс, Вуді Аллен, Олівер Стоун, Пітер Джексон, Пітер Уоткінс, Пітер Грінуей, їхні молодші послідовники – режисери Вільям Карель, Олексій Федорченко, Павло Бардін та багато інших використовують можливості цього виду екранної творчості для створення оригінальних та вражаючих проектів у широкому діапазоні: від політичної сатири до ліричних замальовок, від журналістських розслідувань до антиутопій.

Дослідження допоможе молодим тележурналістам, режисерам, операторам краще орієнтуватися у складних стосунках між документальним та ігровим кіно і телебаченням. І, можливо, надихне сьогоднішніх студентів на власні творчі пошуки.

Роман Ширман – заступник голови НСКУ із творчих питань, кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри режисури телебачення Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. Автор монографій «Телевізійна режисура» (2004), «Алхімія режисури» (2008), «Розумне телебачення» (2011).

Власна інформація НСКУ

01 березня, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00