f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшла книга Олександра Якобідзе-Гітмана «Повстання фантазмів: Сталінська епоха у пострадянському кіно»

30.10.2015

Вийшла друком книга Олександра Якобідзе-Гітмана «Восстание фантазмов: Сталинская эпоха в постсоветском кино» (Москва : Новое литературное обозрение, 2015, 312 с.; ISBN 978-5-4448-0250-2).

Автор дослідження прагне вивчити еволюцію ставлення до сталінізму у пострадянському кіно. Спершу кінематографісти лише відроджували «демонічні» атрибути Сталіна, якими його наділили ще за життя.

Натомість, у середині 2000-х років розпочалося конструювання нової міфологеми, в рамках якої сталінська епоха зображувалася і як трагічна, і як героїчна, коли люди виявляли свої найкращі якості та були надзвичайно людяними, трагічні ж аспекти ретушувалися.

Внаслідок того було встановлено іронічну дистанцію по відношенню до сталінізму, релікти цієї епохи вписують нині в контекст масової культури. Авторське ж кіно пішло іншим шляхом: замість спроб реконструювати історію воно стало шукати особливі засоби виразності для представлення самого процесу пригадування.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.