f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

У Києві стартувала 44-а «Молодість»

27.10.2014

25 жовтня у київському палаці культури «Україна» з урочистої церемонії стартував 44-й МКФ «Молодість».

Скіфським оленем» за внесок в українське кіномистецтво під час урочистої церемонії відкриття 44-го міжнародного кінофестивалю «Молодість» нагороджено об'єднання документалістів «Вавилон'13».

Нагороду під час урочистого відкриття кінофестивалю вручила голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко.

«Україна за цей рік змінилася, як ніколи в історії, - відзначила у своїй промові пані Ющенко. - І ми як українці змінилися. Цей темп змін дуже важко осмислити, але надзвичайно важливо запам'ятати й задокументувати».

Говорячи про рішення представників кінофестивалю, Катериню Ющенко сказала, що нагородити варто«Тих, хто допоміг нам запам'ятати цей рік, тих, хто відкрив Україну для світу й для нас всіх, тих, хто є для нас нашими очима, думками й совістю».

До об'єднання «Вавилон'13» входять і кінорежисери (Володимир Тихий, Іван Сауткін, Крістіан Жерєгі, Лариса Артюгіна, Роман Любий, Юлія Гонтарук,Юлія Шашкова,Олександра Чупріна та інші) й кінооператори (Юрій Грузінов, Ярослав Пілунський, Андрій Котляр, Ігор Іванько, Євген Козеко, Юрій Дунай, Ілля Єгоров, Олександр Стеценко та інші). Редактором проекту є кінознавець, автор і ведучий програми «Аргумент кіно» на телеканалі «1+1» Володимир Войтенко.

Спеціалізується об'єднання на короткометражному документальному кіно. Мета - «показати народження й перші рішучі кроки громадянського суспільства, адже останні актуальні події в країні свідчать передусім про формування в українців нової громадянської свідомості, в осерді якої - самоорганізація, солідарність та відстоювання природних людських прав».

Ще одну нагороду - «Скіфського оленя» за внесок у світове кіномистецтво третій президент України (2005-2010), почесний президент кінофестивалю «Молодість» Віктор Ющенко вручив грузинському кінорежисеру Ельдару Шенгелаї.

«Епоха, яка розділяє 43 і 44 фестиваль, дала нам можливість усвідомити, що ми не хохли, що ми не малороси, що ми навіть не новороси, а ми українці, що за нами цілимй світ. Безумовно, згинуть наші вороженьки, як роса на сонці. Бо свобода завжди перемагає несвободу!, - зокрема, сказав Віктор Ющенко у своїй промові, завершивши її словами «Слава Грузії! І слава Україні!».

А найпершим до присутніх у залі поціновувачів кіно звернувся Міністр культури Євген Нищук, який разом із ведучою 5-го каналу Яніною Соколовою розпочав урочисту церемонію в палаці культури «Україна».

Пан Нищук зачитав привітання для «Молодості» Президента України Петра Порошенка:«Приємно, що останнім часом українські кінематографісти здобули впевнені перемоги на міжнародних форумах, засвідчили своє непересічне обдарування і довели, що вітчизняне кіно є вагомою складовою європейського культурного простору».

Невдовзі Євген Нищук, як повідомила Яніна Соколова, залишив сцену палацу «Україна», адже глядачі Молодого театру очікували на виставу за участі міністра й актора.

Продовжили ведення церемонії замість Євгена Нищука ведучий «Событий недели» на телеканалі «Україна» Олег Панюта, акторка й телеведуча Руслана Писанка та ведучий Першого національногоТимур Мірошничеко.

Завітав на урочисте відкриття й київський міський голова Віталій Кличко.

«Ми повинні поширювати добрі думки, добру інформацію і надавати ключове натхнення тим, хто приходить у кінотеатри», - відзначив він у вітальній промові.

Завершилася урочиста церемонія демонстрацією фільму відкриття кінофестивалю - драми Бенуа Жако «Три серця».

Триватиме кінофестиваль до 2 листопада.

«Телекритика»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.