f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

ДОЛЯ РЕЖИСЕРА. 4 листопада - 105 річниця від Дня народження ВІКТОРА ІВЧЕНКА

04.11.2017

4 листопада - 105 річниця від Дня народження ВІКТОРА ІВЧЕНКА. Режисера театру і кіно, педагога - з його шинелі вийшли Раїса Недашківська, Іван Миколайчук, Борислав Брондуков, а власне ціле покоління акторів і режисерів, серед яких і син, режисер БОРИС ІВЧЕНКО ("Пропала грамота" та ін.).

Івченко прийшов у кіно Із Львівського театру імені М.Заньковецької, коли завершувалась епоха сталінського кінематографа, малокартиння. Його "ДОЛЯ МАРИНИ" (разом з І.Шмаруком) з"явилась на екранах в рік смерті Сталіна і означила поступ убік реалістичного осмислення реалій життя. А ще - розсип акторських імен: від Катерини Литвиненко і Микола Гриценка до Юрія Тимошенка (він же Тарапунька) і дебютанта Леоніда Бикова.

Потім був бойовик "НАДЗВИЧАЙНА ПОДІЯ" (або "ЧП" в російськомовному варіанті), 2-ге місце у річному всесоюзному прокаті (були, були і в нас фільми, які прихиляли серця мільйонів), "ІВАННА", з відкриттям Інни Бурдученко. Була "ЛІСОВА ПІСНЯ" (1961), за знаменитим твором Лесі Українки, і нове відкриття акторського імені - Раїси Недашківської у ролі Мавки. 
А ще далі - "ГАДЮКА" (1965), за твором Олексія Толстого - жорстка драма про долю жінки, що загубилась у повоєнному побуті. У головній ролі НЕЛЛІ МИШКОВА, яка стала пристрасною любов"ю Віктора Ілларіоновича, задля якої він приніс чимало жертв, а мабуть - і життя собі вкоротив, бо ж помер у 60 літ... Але ж зате яка висока пристрасть!

Славний, достойний чоловік був у нашому кіно, пом"янімо його сьогодні незлим і подячним словом!

 

Автор тексту - С.Тримбач.

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»