f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Михайло Іллєнко про фільм «Dzidzio Контрабас»

21.09.2017

Голова Правління Української кіноакадемії, кінорежисер Михайло Іллєнко – про фільм Олега Борщевського «Dzidzio Контрабас».

Мене попереджали, але я пішов на фільм «Dzidzio Контрабас».

Що я побачив?

Побачив людину, яка розривається навпіл між підступними спокусами і щирим каяттям. Впізнав в цій людині себе, своїх друзів, своїх знайомих, своїх студентів. Із вдячністю відчув, що автори ставляться з симпатією до мене, до моїх родичів, до моїх друзів, до моїх знайомих (знайшовся хтось, хто любить мої недоліки!).

Ще мені запропонували дефіцит: запропонували Героя. Герой ломанувся у бік персонального щастя, як дурний на стріху, і ніяк не може долізти до неба – сповзає і боляче шмякається об землю. Піднімається і знову лізе. Поважаю.

Мені запропонували ще один дефіцит – Комедію. Мене неодноразово попереджали: «Клоуни не продаються», але я ніколи не міг осягнути філософської глибини цієї мудрості. Не знайшов пояснень і тепер після фільму. І взагалі – до чого тут «продаються», коли йдеться про любов? До речі, продається фільм дуже добре. Сьогодні дізнався, що фільм повернув витрачені гроші. Наскільки я знаю, це перший випадок в нашому кіновиробництві. Вітаю!

Мене попереджали: в українському кіно є традиція – відсутність Перемоги. Так склалося. Врешті, це не Голлівуд. Перемогою в українському фільмі традиційно вважається сумна пісня у фіналі і гордий погляд у бік ворога. Dzidzio, мабуть, не попереджали. Він зухвало порушує на традицію. І перемагає.

Мене попереджали, що до Бога не можна звертатися як звертаються до сусіда, коли закінчуються сигарети або сірники. Dzidzio, мабуть, і про це не попереджали. Але Бог йому допоміг.

Серед попереджень були сором’язливі, в яких симпатія ховалася за ремарками: «Фільм, звичайно, не рівний» або «Я сміявся, але дурня, звичайно»…

Мене попереджали, що потім за мною на десять кроків буде тягнутися шлейф поп-корну. Поп-корн не вживаю, але… мабуть ще раз піду на «Dzidzio Контрабас».

Михайло Іллєнко, 21 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.