f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Нескромний чар Фернандо Рея

20.09.2017

Заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач – на століття від дня народження видатного кіноактора Фернандо Рея.

Класику іспанського кіно – 100 літ.

Фернандо Рей (20.09.1917 – 9.03.1994).

Ми знаємо його передусім по фільмах Луїса Бунюеля – «Вірідіана», «Тристана», «Скромне зачарування буржуазії», «Цей примарний об'єкт бажання».

Луїс Бунюель відкрив в акторові якісь, сказати б, сюрреальні виміри. Він і справді володів аркодужним перевисанням побутового існування ефектного пристаркуватого бонвіана до невидимих і неочевидних реалій свідомості і під- чи надсвідомості. Віртуозна техніка буття в кадрі, яку цінували найбільші режисери світу – Орсон Уеллс, скажімо («Фальстаф»), Франческо Розі («Ясновельможні трупи»), Карлос Саура («Еліза, життя моє»).

А під завісу кар'єри він зіграв самого Дон-Кіхота у телесеріалі Гутьєреса Арагона – людину, героя, що синтезував у собі величезну кількість моделей людського життя, які базуються на ренесансній основі, котра сьогодні виглядає прекрасною романтичною утопією.

Фернандо Рей ніс у собі ту множину гуманітарних ідей і філософій, яка не може нас не цікавити. І ювілейний день народження – привід згадати його, вклонитись йому, а з тим самій Людині, яка, попри все, звучить гордо.

Сергій Тримбач

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»

19 грудня, четвер, Червоний зал Найкращі фільми світового кінопрокату Документальний фільм «САНСАРА»