f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Анна Кривенко працює над документальним фільмом «Мій невідомий солдат»

27.06.2017

Український кінорежисер Анна Кривенко працює у Чехії над документальним фільмом «Мій невідомий солдат» (Můj neznámý vojín), прем’єра якого запланована на січень 2018 року.

У фільмі в неочікуваний спосіб досліджено історію придушення радянськими військами Празької весни у 1968 році. Анна Кривенко зосереджується на долі радянських солдатів, які взяли участь в окупації Чехословаччини фактично попри власну волю, виконуючи чужий наказ, і шукає відповідь на запитання: «Що таке бути окупантом?»

Історія має особистий вимір для авторки. Брат її дідуся у складі радянських військ брав участь в операції з окупації Чехословаччини. А по поверненні, вчинив самогубство, не змігши жити із виною за скоєне. На думку Анни Кривенко, така історія – не виняток, вона могла статися з іншими солдатами, що на танках вторглися у Чехословаччину у 1968 році.

Широко використовуючи архівні кадри, у фільмі вона проводить складне дослідження того, як людина потрапляє у велику машину політики та історії. «Фільм не про загальну справедливість та істину. Він про те, як особа стає окупантом попри власну волю», – йдеться в описі документальної стрічки.

Анна Кривенко народилася 1986 року. Нині вона завершує навчання у Центрі аудіовізуальних студій Факультету кіно і телебачення Празької академії мистецтв (знаменитій кіношколі FAMU) у Чехії. До того – навчалася театральної режисури у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого і на Театральному факультеті Празької академії мистецтв (DAMU).

Короткометражні роботи Анни Кривенко демонстрували, серед іншого, на Міжнародному фестивалі документального кіно у Їглаві, Чехія та МКФ Visions du Reél у Ньйоні, Швейцарія. У 2015 році її стрічка «Вслухайся в горизонт» (Poslechnout horizont / Listen to the Horizon), змонтована з кадрів, знятих під час війни на Сході України, отримала нагороду Найкращому чеському експериментальному документальному фільму МКФ у Їглаві.

Документальний фільм «Мій невідомий солдат» є копродукцією Чехії, Німеччини, Латвії та Словаччини.

Продюсером стрічки є Міхал Крачмер (Michal Kráčmer) з кінокомпанії Analog Vision.

Фільм отримав фінансування від Чеського державного фонду кінематографії та Латиського кіноцентру, а також підтримку Словацького аудіовіузуального фонду.

Окрім Analog Vision до роботи над стрічкою залучені Рarabellum film, RTVS, FAMU, Czech Television, Baltic Pine Films та Wandal Production.

3 липня 2017 року роботу над фільмом «Мій невідомий солдат» буде представлено в індустріальній секції Eurimages Lab 52-го МКФ у Карлових Варах, Чехія.

Сергій Васильєв

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ