f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Людина-гора Олексій Федорченко

05.06.2017

З 29 травня по 2 червня 2017 року заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач брав участь у роботі Міжнародної кіношколи молодих кінематографістів "Співдружність" у Батумі, Грузія. Подаємо його польові записки.

Олексій Федорченко за походженням з Полтавщини, у дитинстві не раз гостював у полтавському селі побіля Кременчука. Потому став одним з кращих російських кінорежисерів ("Первые на Луне", "Овсянки", "Небесные жены луговых мари", "Ангелы революции"). Живе і працює в Єкатеринбурзі.

Тут, у Батумі, показали його короткометражну стрічку "Хроноглаз". Дивакуватий учений прагне увійти в минуле, прозріти його, одначе щоразу потрапляє в точку, з якої видно тільки щось мале, шмат побутового часо-простору. Йому хочеться побачити світ очима Бога, а пропонується, і незмінно, дивитися очима мурахи...

Полтавське коріння озивається. Це ж відчай Гоголя – як стати на точку зору Бога, як здолати оту прокляту людську обмеженість? Щоби видно було на всі чотири сторони!

А ще згадалось, серед персонажів Довженкової "Поеми про море" є такий собі генерал Федорченко. Та й у записниках Олександра Довженка прізвище Федорченка одне з найуживаніших...

Чекатимемо на нову картину Олексія. Могутній чоловік запорозького розливу, нашого цвіту! Хай розвидниться, нарешті, хай буде видко на всі чотири сторони світу!

Сергій Тримбач

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН

19 травня, неділя, Червоний зал РОДИННИЙ КІНОЗАЛ