f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Грузинська хроніка ХХІ століття, або У школі Александра Рехвіашвілі

01.06.2017

З 29 травня по 2 червня 2017 року заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач бере участь у роботі Міжнародної кіношколи молодих кінематографістів "Співдружність" у Батумі, Грузія. Подаємо його польові записки.

В Батумі триває робота Міжнародної кіношколи. Один із вчителів, він же гуру – видатний грузинський кінорежисер Александр Рехвіашвілі.

30 травня показали його фільм "Ступінь", який вийшов на екран 1987-го, 30 літ тому. Фільм про зупинку часу, фільм складний і навіть важкий психологічно. Я бачив його уперше...

Щоби я подумав про нього тоді, в рік, коли час стрімко рушив уперед? Не знаю.

А поки що так цікаво слухати оповіді автора "Ступеню" та "Грузинської хроніки ХІХ століття" (видатна стрічка 1979 року була запрошена в конкурс Канн, але режисер... відмовився; фестивалі – це така суєта, пояснює він мені сьогодні).

З чим не погоджуюсь, і категорично, з метром – що ніби фільми старішають.

""Ступінь" я не дивився 30 літ, я взагалі не переглядаю свої фільми. Застаріли вони", – каже він. Це неправда! Справжнє мистецтво не старішає. Картина, що напевно виглядала анахронізмом у 1987-му, тепер виглядає куди сучасніше...

На фото: Сергій Тримбач із Александром Рехвіашвілі

Сергій Тримбач

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.