f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Саундтрек по-українськи: як звучить короткий метр

20.04.2017

Молоді українські гурти озвучать короткометражні фільми зарубіжних режисерів.

Ольга Артеменко, Cultprostir

19 квітня 2017 року розпочався Kyiv International Short Film Festival, який знову підтверджує, що кіно – це не тільки «дивитися», але й «слухати». В рамках проекту Sound&Vision українським гуртам Ptakh_Yung, YUKO, Atomic Simao, LVNA і Son Sovy запропонували створити власні версії саундтреків для короткометражок зарубіжних режисерів. Музиканти вжилися в роль кінокомпозиторів, експериментуючи і старанно підбираючи музику під атмосферу й стилістику фільмів. Чи вдалося їм доповнити картинку звуком, можна буде перевірити 20 квітня у столичному Будинку кіно, де всі колективи вперше наживо гратимуть свої мелодії під час кінопоказу.

Дует Ptakh_Yung надав перевагу безмовному фільмові «Об'єкт» полячки Пауліни Скібінської.

Антон Дегтярьов, клавішник: «Найприємніше, що може бути в ситуації, коли йдеться про спільну творчість, – це співпадіння. Саме так сталося у випадку зі стрічкою «Об’єкт». Холодна, драматична атмосфера і своєрідний підхід до зображання природи – загальний настрій стрічки ідеально збігся з нашим. Дуже зачепила літературність цього кіно: той випадок, коли глядач отримує змогу сам собі пояснити, що саме сталось і чому. Ну і, звичайно, те, що протягом усього фільму не звучить жодного слова. Наш трек матиме таку ж назву, як і фільм – Object – адже він створений спеціально для нього».

Електронщики LVNA виділили для себе анімаційну короткометражку «На відстані» німецького режисера Флоріана Гроліга.

Михайло Гоголь, учасник гурту: «Спочатку ми подивилися тільки трейлер, в якому відзначили рисовку і взагалі візуальний ряд. Ми хотіли, щоб обраний фільм максимально «подружився» з нашою музикою, і ці яскраві, але м'які кольори, спокійний статичний кадр здалися нам дуже близькими. Вже потім ми побачили повний фільм, перейнялися його ідеєю. І хоч вона виявилася несподіваною (відносно трейлера), у правильності свого вибору ми тільки переконалися. Ми написали новий трек ексклюзивно для цього проекту».

Учасники тріо Son Sovy кажуть, що вечеря – найприємніший час прийому їжі для сов, тому їм підійшла робота японця Сакі Мурамото «Час вечеряти».

Кирило Цуканов, фронтмен: «Для нас це мультфільм про те, що в речах, які на перший погляд здаються буденними, є диво. Головний герой – маленький хлопчик, якому цікаве все, що його оточує. Дуже важливо зуміти зберегти це почуття з віком.

Ми написали весь лейтмотив і теми героїв. Також зіграємо кілька фрагментів з уже записаних треків, але в іншій, більш чуттєвій інтерпретації. Ми повністю відмовилися від плейбеку, який завжди використовуємо на концертах, що дозволить плавно перетікати з теми в тему, а іноді й нашаровувати їх. Взагалі, ми вважаємо, що музика з нашого концертного репертуару підходить для кінематографу».

Електро-фольк гурт YUKO почула свою музику у стрічці «Холера» іспанця Аріца Морено.

Стас Корольов і Юлія Юріна: «"Холера" вдалим чином перетнулася з сюжетом однієї народної пісні, яку ми нещодавно знайшли. Це був настільки дивний збіг, що ми надихнулися, створили музику, а потім вибрали і доскладали слова. Ми намагалися, щоб музичний і смисловий зміст композиції відображав і підкреслював фільм, створюючи разом з ним єдиний твір. Наша пісня про «невродливого хлопця», над яким знущаються і в кінці б'ють. Схожа доля і у героя картини Морено».

Atomic Simao зупинилися на італійському анімаційному фільмі «Думками над хмарами» режисера Роберто Катані.

Микита Гавриленко, басист: «Ми написали трек спеціально для цього мультфільму. Чому вибрали «Думками над хмарами» – невідомо. Це історія про казковий світ, який не вписується в рамки буденності, незважаючи на загрозу стати сірим і втратити казку в душі. Мабуть, з усього запропонованого саме вона здалася найбільш доречною для нашої творчості. Мені здається, музика грає тебе сама: нею потрібно просто пройнятися і розслабиться. Кожна людина ловить свою хвилю. Неможливо порівняти внутрішні світи двох людей. До того ж, ми ніяк не можемо транслювати своє світовідчуття на 100%».

Kyiv International Short Film Festival триватиме до 23 квітня. Покази відбуватимуться в кінотеатрах «Україна», «Ліра», Будинку кіно та Маріїнському парку.

Ольга Артеменко, Cultprostir, 19 квітня 2017 року

01 березня, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00