f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Animagrad і Музей Івана Гончара оголосили про співпрацю

31.03.2017

Команда студії Animagrad оголосила про початок співпраці з командою Національного центру «Музей Івана Гончара» над проектом «Мавка. Лісова пісня», інформує FILM.UA.

Спеціалісти музею будуть консультувати авторів анімаційного фільму щодо широкого кола етнографічних і культурних питань, які пов’язані з українським фольклором, святковими обрядами, графічними символами, культурними кодами в національному одязі та традиційних предметах побуту. Етнографія є важливою складовою проекту поряд з першоджерелом, п’єсою Лесі Українки, тому історична база є необхідною умовою для праці над фільмом.

23 березня 2017 року для творчої команди Animagrad у музеї були проведені спеціально підготовані лекції, що стало першим кроком майбутньої співпраці. 

Зустріч розпочалася з невеликого перформансу. Завідувачка відділу фольклористики музею, солістка етно-гурту «Божичі» Сусанна Карпенко в дуеті з мультимузикантом Максимом Бережнюком виконали традиційні українські пісні. Події «Мавки. Лісова пісня» відбуваються навесні, а мотив відродження життя після зими – глибинний для нашої культури і представлений у народній творчості українців, зокрема й обрядовими піснями – веснянками. Вони прозвучать і в самому фільмі, щоправда, в сучасній обробці. Дует виконав найрізноманітніші варіанти веснянок, а деяким з них, як відмітила Сусанна Карпенко, понад 1000 років.

Варто зазначити, що музика в фільмі «Мавка. Лісова пісня» не тільки створює емоційну атмосферу та підкреслює автентичність картини, але й слугує сюжетним каталізатором.

«У фіналі фільму вирішальну роль відіграє «Лісова пісня», яку нам ще треба буде написати», – ділиться деякими таємницями сюжету режисер проекту Олександра Рубан.

Глибокий, інформативний і неймовірно захопливий екскурс у світ українського традиційного одягу провела науковий співробітник «Музею Івана Гончара» Олександра Сторчай. Уся команда, зокрема Ольга Навроцька, художник з костюмів проекту, була глибоко вражена почутим. Адже одяг для минулих поколінь був не тільки предметом вжитку, але й наділявся символічним і духовним значенням. Передати всю складність, багатокомпонентність національного вбрання та водночас зробити його сучасним і казковим – амбіційна задача для Ольги Навроцької та всього арт-департаменту фільму. 

Окремо говорили про графічні символи, орнаменти та їхнє значення з етнографом Катериною Міщенко. Наша автентична культура буквально пройнята ними, від одягу до писанок. Орнаменти являють собою своєрідну мову, код, шифр, їхнє використання суворо регламентовано. Оскільки в фільмі графічними узорами будуть оповиті і магічний ліс, і будинки людей, а головне – власне Мавка, то детальне вивчення орнаментів – нове професійне хобі художників анімаційної студії.

Фінальною нотою відвідин стала домовленість про розширення співпраці між музеєм і студією Animagrad, від консультування фільму «Мавка. Лісова пісня» до реалізації спільних проектів, які присвячені національній українській культурі. Першим з них стане мультиплатформний проект «Коло свят». У форматах міні-фільмів, альбомів і книг будуть відтворені особливості проведення українських календарних і родинних свят з їхніми неймовірно гарними обрядами, ритуалами, святковим одягом і аксесуарами. 

«Коли займаєшся «Мавкою», то неможливо не відчувати синергію та зацікавленість, яка виникає у суспільстві навколо самого фільму, наших культурних образів і традицій в цілому, тому наша студія прагне зробити більше. Ми бажаємо стати частиною очевидного культурного ренесансу України, який зараз відбувається. І ми вдячні Мирославі Вертюк, Петру Гончару та загалом команді музею за їхні культурно-освітні ініціативи, в яких ми з радістю виступимо партнерами», – каже креативний продюсер фільму Анна Єлісєєва.

Директор музею, Петро Гончар, поділився своїми очікуваннями від співпраці над «Мавкою. Лісова пісня»: «Сподівання в мене неймовірні. Думаю, що ми причетні до дуже великої події, завдяки якій народиться щось Справжнє. Судячи з того, який серйозний підхід був обраний, думаю, що все справдиться!».

FILM.UA, 29 березня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.