f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

На Грант Президента молодим діячам у галузі кінематографії претендують 9 фільмів

26.02.2017

Дев’ять фільмів змагаються цього року за Грант Президента України молодим діячам у галузі кінематографії. Про це нам повідомили у Державному агентстві України з питань кіно.

Ми також звернулися до конкурсантів для уточнення інформації по кінопроектах.

Компанія «Студія “Червоний собака”», продюсер Олена Голубєва, подала на конкурс дві короткометражні анімаційні стрічки: «Ліс» та «Світ навпаки».

Загальний бюджет проекту «Ліс» – 360 тис. грн. сума очікуваного гранту – 65 тис. грн., режисер Анна Дудко. Короткий опис проекту: «Коли наступає ніч, в лісі панує любов. І навіть пожежа не може стати вбивчою для життя, створеного в коханні».

Загальний бюджет проекту «Світ навпаки» – 464 тис. грн. сума очікуваного гранту – 70 тис. грн., режисер Ольга Гаврилова. Короткий опис проекту: «У світі, де Все Навпаки, порозумітись складно. Як знайти спільну мову з тим, хто тобі подобається, але радикально відрізняється від тебе? Може варто змінити себе?»

Компанія «ТАБОР», продюсер Олена Яковіцька, подала на конкурс дві короткометражні ігрові стрічки: «Крила» та «Новий рік у сімейному колі».

Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту проекту «Крила» – 77 322 грн., режисер Анастасія Тітова. Короткий опис проекту: «Фільм про бажання людини літати у часи нерозвинутого прогресу. Пригноблений юнацький потяг впливає на все подальше життя особистості».

Загальний бюджет проекту «Новий рік у сімейному колі» – 97 322 грн., сума очікуваного гранту – 80 тис. грн., режисер Максим Наконечний. Короткий опис проекту: «Сім’я змушена вперше зустрічати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає і все йде крахом. Майже все».

Компанія «Знімальний цех Артура Якубова», продюсер і режисер Артур Якубов, представила документальний проект «Коли, я виросту, то стану татом». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 85 тис. грн. Короткий опис проекту: «У фільмі піднімається тема майбутнього дітей із дитячих будинків. Що воно їм готує? Як складається доля такої дитини?»

Компанія «Кіностудія “Порто-Франко Фільм”», продюсер і режисер Максим Фірсенко, подала проект докудрами «Ісход». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 80 тис. грн. Короткий опис проекту: «Психологічний образ побудови Задунайської січі у гирлі Дунаю. «Ісход» козаків та українців на вільні землі».

Компанія «ТО “ДІАФІЛЬМ”», продюсер Андрій Навроцький, представила документальний проект «Чорнобиль. Ренесанс». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 80 тис. грн., режисер Дмитро Глухенький. Короткий опис проекту: «Відновлення та розвиток соціальної сфери селищ Чорнобильської зони за рахунок культурних проектів».

Громадське об’єднання «КримСОС», продюсер Таміла Ташева, представило проект ігрового короткометражного фільму «Цвях». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 110 тис. грн., режисер Ернес Сарихалілов. Короткий опис проекту: «З балок зруйнованого будинку хлопчик виймає старі цвяхи. По дорозі додому він випадково розсипає цвяхи і стикається з агресією водія, який пробив шину одним із цвяхів. Незважаючи на перешкоди, хлопчик збирає цвяхи, що розсипалися, і довозить їх для будівництва нового будинку».

Компанія «ВІАТЕЛ», продюсер Галина Криворчук, подала проект короткометражного ігрового фільму «Майя». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 100 тис. грн., режисер Ігор Висневський. Короткий опис проекту: «Історія дівчини Майї, чию мати репресовано в 1937 році. В результаті чого Майя постає перед вибором повірити, що її мама зрадниця, чи намагатися вірити в неї і намагатися врятувати її. Історія заснована на біографії доньки поета Василя Еллана-Блакитного і охоплює період 1939–1944 років».

До складу Експертної комісії, яка має визначити трьох переможців, увійшли:

  • Пилип Іллєнко, голова Держкіно,
  • Павло Білаш, начальник управління сценічного візуального мистецтва Міністерства культури України,
  • Тарас Ткаченко, голова НСКУ, кінорежисер,
  • Алла Овсяннікова, діючий член ГО «Асоціація продюсерів України»,
  • Володимир Яценко, голова Наглядової ради ГС «Асоціація кіноіндустрії України»,
  • Андрій Соколов, член ГС «Союз кінотеатрів України»,
  • Вікторія Ярмощук, виконавчий директор компанії «Українська кіноасоціація»,
  • Ельміра Асадова, проектний менеджер ГО «СУК».

Нагадаємо, Держкіно оголосило конкурс на здобуття Гранту Президента України молодим діячам у галузі кінематографії 19 січня 2017 року.

Грант може отримати молодий діяч у галузі кінематографії віком до 35 років. Загальний обсяг коштів, передбачений на виплату трьох грантів Президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проектів у 2017-му, складає 220 тисяч гривень.

Олеся Анастасьєва