f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

На Грант Президента молодим діячам у галузі кінематографії претендують 9 фільмів

26.02.2017

Дев’ять фільмів змагаються цього року за Грант Президента України молодим діячам у галузі кінематографії. Про це нам повідомили у Державному агентстві України з питань кіно.

Ми також звернулися до конкурсантів для уточнення інформації по кінопроектах.

Компанія «Студія “Червоний собака”», продюсер Олена Голубєва, подала на конкурс дві короткометражні анімаційні стрічки: «Ліс» та «Світ навпаки».

Загальний бюджет проекту «Ліс» – 360 тис. грн. сума очікуваного гранту – 65 тис. грн., режисер Анна Дудко. Короткий опис проекту: «Коли наступає ніч, в лісі панує любов. І навіть пожежа не може стати вбивчою для життя, створеного в коханні».

Загальний бюджет проекту «Світ навпаки» – 464 тис. грн. сума очікуваного гранту – 70 тис. грн., режисер Ольга Гаврилова. Короткий опис проекту: «У світі, де Все Навпаки, порозумітись складно. Як знайти спільну мову з тим, хто тобі подобається, але радикально відрізняється від тебе? Може варто змінити себе?»

Компанія «ТАБОР», продюсер Олена Яковіцька, подала на конкурс дві короткометражні ігрові стрічки: «Крила» та «Новий рік у сімейному колі».

Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту проекту «Крила» – 77 322 грн., режисер Анастасія Тітова. Короткий опис проекту: «Фільм про бажання людини літати у часи нерозвинутого прогресу. Пригноблений юнацький потяг впливає на все подальше життя особистості».

Загальний бюджет проекту «Новий рік у сімейному колі» – 97 322 грн., сума очікуваного гранту – 80 тис. грн., режисер Максим Наконечний. Короткий опис проекту: «Сім’я змушена вперше зустрічати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає і все йде крахом. Майже все».

Компанія «Знімальний цех Артура Якубова», продюсер і режисер Артур Якубов, представила документальний проект «Коли, я виросту, то стану татом». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 85 тис. грн. Короткий опис проекту: «У фільмі піднімається тема майбутнього дітей із дитячих будинків. Що воно їм готує? Як складається доля такої дитини?»

Компанія «Кіностудія “Порто-Франко Фільм”», продюсер і режисер Максим Фірсенко, подала проект докудрами «Ісход». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 80 тис. грн. Короткий опис проекту: «Психологічний образ побудови Задунайської січі у гирлі Дунаю. «Ісход» козаків та українців на вільні землі».

Компанія «ТО “ДІАФІЛЬМ”», продюсер Андрій Навроцький, представила документальний проект «Чорнобиль. Ренесанс». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 80 тис. грн., режисер Дмитро Глухенький. Короткий опис проекту: «Відновлення та розвиток соціальної сфери селищ Чорнобильської зони за рахунок культурних проектів».

Громадське об’єднання «КримСОС», продюсер Таміла Ташева, представило проект ігрового короткометражного фільму «Цвях». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 110 тис. грн., режисер Ернес Сарихалілов. Короткий опис проекту: «З балок зруйнованого будинку хлопчик виймає старі цвяхи. По дорозі додому він випадково розсипає цвяхи і стикається з агресією водія, який пробив шину одним із цвяхів. Незважаючи на перешкоди, хлопчик збирає цвяхи, що розсипалися, і довозить їх для будівництва нового будинку».

Компанія «ВІАТЕЛ», продюсер Галина Криворчук, подала проект короткометражного ігрового фільму «Майя». Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 100 тис. грн., режисер Ігор Висневський. Короткий опис проекту: «Історія дівчини Майї, чию мати репресовано в 1937 році. В результаті чого Майя постає перед вибором повірити, що її мама зрадниця, чи намагатися вірити в неї і намагатися врятувати її. Історія заснована на біографії доньки поета Василя Еллана-Блакитного і охоплює період 1939–1944 років».

До складу Експертної комісії, яка має визначити трьох переможців, увійшли:

  • Пилип Іллєнко, голова Держкіно,
  • Павло Білаш, начальник управління сценічного візуального мистецтва Міністерства культури України,
  • Тарас Ткаченко, голова НСКУ, кінорежисер,
  • Алла Овсяннікова, діючий член ГО «Асоціація продюсерів України»,
  • Володимир Яценко, голова Наглядової ради ГС «Асоціація кіноіндустрії України»,
  • Андрій Соколов, член ГС «Союз кінотеатрів України»,
  • Вікторія Ярмощук, виконавчий директор компанії «Українська кіноасоціація»,
  • Ельміра Асадова, проектний менеджер ГО «СУК».

Нагадаємо, Держкіно оголосило конкурс на здобуття Гранту Президента України молодим діячам у галузі кінематографії 19 січня 2017 року.

Грант може отримати молодий діяч у галузі кінематографії віком до 35 років. Загальний обсяг коштів, передбачений на виплату трьох грантів Президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проектів у 2017-му, складає 220 тисяч гривень.

Олеся Анастасьєва

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ