f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Агнєшка Голланд зніматиме фільм про журналіста-викривача Голодомору Ґарета Джоунса

18.02.2017

Знана польська режисерка Аґнешка Голланд зніматиме художній фільм про журналіста Ґарета Джоунса, котрий першим на Заході написав про Голодомор 1932–33 років.

Кирило Лукеренко, «Громадське радіо»

Фільм так і буде називатися — «Ґарет Джоунс» і розповідатиме про історію журналіста, котрий першим на Заході звернув увагу на сталінський Голодомор в Україні, написавши понад 20 статей на цю тему у різних виданнях. Для цього він відвідав Україну, порушивши заборону залишати Москву.

Зйомки фільму почнуться в жовтні цього року, пише спеціалізоване видання Variety, що висвітлює шоу-бізнес.

Variety, посилаючись на дослідників, пише, що репортера можливо було вбито за участі радянських агентів у переддень його 30-річчя. Його повідомлення про голод в Україні надихнули Джорджа Орвелла на написання антитоталітарної «Скотоферми».

Автор сценарію Андрея Халупа (по чоловікові Сердару-Барбул), яка є американкою українського походження, вперше запропонувала Аґнєшці Голланд свій сценарій два роки тому. «Від того часу ця історія стала ще більш актуальною», — сказала Аґнєшка Голланд Variety. «Ситуація довкола нас міняється і ви можете занйти деяку подібність до 1930-х».

Аґнєшка Голланд каже, що вона отримує чимало сценаріїв на політичні теми, але цей — зовсім інший: «Я завжди цікавилася темами з політичним забарвленням, але я знаходжу більшість із них досить простими. Я не ставлю собі за мету робити банальні заяви про цей світ. Але цей був інший».

Режисерка каже, що особистість Ґарета Джоунса є ключовою рисою проекту, особливо у так звану еру «пост-правди». «Він спочатку був наївним, трохи нервовим молодим чоловіком; а тоді став трагічним супергероєм», — каже пані Голланд. Він розривається між своїм знанням про звірства і усвідомленням, що хтось один навряд чи може це все змінити. Водночас він розуміє, що мас-медіа несуть відповідальність про донесення правди до цілого світу, «і це робить цей персонаж дуже сильним і актуальним».

Аґнєшка Голланд додає: «Обов’язок [журналіста] — це пошук правди. І передача її світові, а не спотворення чи маніпуляція. Не надавати перевагу над правдою власній кар’єрі чи добробуту так само важливо у наш час. У деякому відношенні, Ґарет є дуже сучасним героєм».

Антиподом Ґарета Джоунса у цій історії є репортер «Нью-Йорк Таймс» Волтер Дюранті, котрий надає перевагу комфортному перебуванню в Москві і пише про успіхи Радянського Союзу у відповідності до постулатів сталінської пропаганди. Аґнєшка Голланд каже: «Це контраст між тим, хто б’ється за правду, і тим, хто будує свою кар’єру на брехні. Один є опортуністом, інший — героєм, але героєм, котрий платить за героїзм високу ціну; лише у Голівудських фільмах він є переможцем».

Аґнєшка Голланд — визначна польська сценаристка і режисерка, котра писала сценарії для Анджея Вайди і Кшиштофа Кєсльовського. Її фільм «В темряві», про переховування євреїв під час Другої світової війни у підземній каналізації Львова, був номінований на «Оскар» 2011 року. 

«Ґарет Джоунс» зніматиметься в Польщі, Британії, Бельґії та Німеччині.

Сценаристка фільму Андрея Халупа розказувала «Громадському радіо» півтора роки тому, що її «кіносценарій насправді сексі, привабливий, політичний трилер. Тут голод є таємницею, що розкривається». 

Кирило Лукеренко, «Громадське радіо», 11 лютого 2017 року

ЦИРК-ТЕАТР “НУР” ПРОГРАМА ПІД НАЗВОЮ “МИРУ ТОБІ, УКРАЇНО!” 2019-09-27

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ