f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Ванесса Параді зіграє у фільмі «Іній» Шарунаса Бартаса

18.01.2017

Французька актриса Ванесса Параді зіграє у драмі «Іній» Шарунаса Бартаса, яку створюють у копродукції з Україною.

Таку інформацію поширило видання Variety 12 січня 2017 року. Також Variety повідомило, що міжнародною дистрибуцією фільму буде опікуватися французька компанія Luxbox.

«Іній» є спільним виробництвом Франції, Литви, України та Польщі. У роботі над стрічкою беруть участь компанії KinoElektron (Франція), Studija Kinema (Литва), «Інсайт Медіа» та «Татофільм» (Україна) і Donten & Lacroix (Польща). Українськими продюсерами стрічки є Володимир Філіппов і Олена Єршова.

За сюжетом молодому литовському хлопцю Рокасу одного дня випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити – і зрозуміти – справжню окупацію і війну. Разом із гуманітарним конвоєм він прямує з Литви до України, де доля зводить його із двома військовими журналістами (одного із них грає Ванесса Параді). Реальність виявляється набагато жорстокішою за романтичні уявлення молодого литовця, кидаючи його у вир війни.

«Тріо буде змушене подолати свої психологічні межі та збудувати міцні відносини. Вони не погоджуються ні з чим, окрім свого бажання бути там, де вони є, кожен з власних причин», – цитує синопсис Variety. Водночас Рокас у цих подіях знайде своє кохання.

Рокаса грає молодий театральний актор Mantas Janciauskas. Також у фільмі поруч із Ванессою Параді знімається польський актор Анджей Хира, відомий за головною роллю у «Катині» Анджея Вайди. Автор сценарію та режисер стрічки – Шарунас Бартас.

Знімання «Інію» розпочалося у грудні 2016-го. Близько двох тижнів зйомки тривали на межі із окупованим Кримом.

Французька продюсерка стрічки Janja Kralj з кінокомпанії KinoElektron зазначила, що «Іній» – це «амбітне засніжене роуд-муві, що рухається крізь Литву, Польщу та Україну аж до зони військових дій» і назвала стрічку «унікальною подорожжю в українське сьогодення».

Наприкінці грудня 2016-го видання Libération назвало «Іній» з-поміж двадцяти стрічок, заради яких у 2017 році варто продовжувати ходити в кіно – поруч із новими фільмами Мартіна Скорсезе, Філіппа Гарреля, Лава Діаза та інших майстрів світового кінематографа.

Зазначимо, що Шарунас Бартас високо поцінований французькими сінефілами. Минулого року ретроспективу його фільмів було проведено у Центрі Помпіду з нагоди виходу монографії, яку було присвячено творчості митця.

19 жовтня 2016 року Держкіно уклало контракт про надання державної підтримки фільму «Іній» розміром 11 млн. 480 тис. грн. Угоду було підписано із продюсерським центром «Інсайт Медіа». Раніше проект отримав підтримку Міністерства культури Литви і Литовського фільмового центру на суму 644 тис. євро. Загальна вартість фільму – 39 млн. 900 тис. грн.

Сергій Васильєв

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда