f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

На день народження Олексія Вертинського

03.01.2017

2 січня подаровано світові актора Олексія Вертинського.

Сергій Тримбач

Це трапилось 1956 року в Сумах. Майбутній актор 1980 року закінчив Московське естрадно-циркове училище. Циркова й естрадна закваска лишилась у ньому назавжди. Нещодавно я реготав на виставі «Дядя Ваня» у Молодому театрі – його Войницький справді смішний, а точніше трагікомедійний, те, що і вкладав Чехов у цю роль, те, що так рідко вдається відтворювати.

Серед найвідоміших театральних робіт артиста ролі у виставах «Синій автомобіль», «РеХуВіЛійзоР», «Жозефіна і Наполеон», «Гедда Габлер», «Маринований аристократ», «Загадкові Варіації», «Потрібні брехуни!».

В кіно яскрава зовнішність Олексія Вертинського, його особливий і завжди пізнаваний стиль подання персонажа експлуатований, звичайно, та тільки далеко не так ефективно й ефектно, як у театрі. Серед кіноролей – роботи у фільмах «День народження Буржуя», «Дев’ять життів Нестора Махна» (роль самого Врангеля), «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Під електричними хмарами», «Слуга народу»...

Нещодавно Олексій Вертинський озвучив тексти Олександра Довженка в неігровій стрічці «Загальний зшиток» («Довженко і війна») Юлії Лазаревської. Озвучив так, що кіногеній одкрився по-новому. Очікую, що уже найближчим часом хтось із кінорежисерів по-справжньому відкриє Олексія Вертинського.

З днем народження, артисте!

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»