f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Нова Каховка замовила виробництво документального фільму до 65-річчя міста

25.12.2016

Новокаховська міська рада замовила виробництво «хронологічно-документального фільму про історію та сьогодення міста Нова Каховка до 65-ї річниці від дня заснування міста».

6 грудня 2016 року Відділ культури і туризму і ТОВ «Студія “Лад”» уклали угоду, згідно якої студія має надати послугу з «Виробництва навчальних фільмів і навчальних відеоматеріалів» (за відповідним кодом Національного класифікатора України «Єдиний закупівельний словник»), а саме:

  • розробити сценарну основу,
  • здійснити фото- та відеозйомку пов’язаних з підготовкою та святкуванням у місті Нова Каховка загальноміських заходів,
  • провести пошук архівних матеріалів,
  • здійснити оцифрування архівної кінохроніки і сканування усього відібраного об’єму документів і фотографій,
  • здійснити розробку і створення анімаційних фрагментів 2D і 3D-графіки,
  • забезпечити збір матеріалів для створення в подальшому хронологічно-документального фільму про історію та сьогодення міста Нова Каховка до 65-ї річниці від дня заснування міста.

Період надання послуг – з 10 листопада по 31 грудня 2016 року.

Загальна ціна договору становить 53 тисячі гривень.

Хто саме буде режисером майбутнього фільму в договорі не вказано. Директором ТОВ «Студія “Лад”» є Сергій Марчевський. Студія базується в Києві.

Вочевидь йдеться про здійснення першого, підготовчого, етапу робіт з виробництва документального фільму, угоду на створення якого, з огляду на особливості закупівель товарів і послуг за бюджетні кошти, буде укладено вже 2017 року.

Про деталі майбутньої стрічки розповів у Фейсбуці журналіст, кінокритик, член Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Олег Батурин. За його словами, зйомки в Новій Каховці планують провести влітку 2017-го, а прем’єра фільму відбудеться наприкінці вересня 2017 року, коли місто й відзначатиме 65-річчя.

Загальний бюджет фільму становитиме близько 250 тисяч гривень. У щойно затвердженому бюджеті Нової Каховки на 2017 рік передбачено 199 тисяч гривень на виробництва фільму.

«Тут залишається тільки сподіватися на те, що результат буде принаймні цікавим. Адже попередній досвід Нової Каховки у замовленні документальних стрічок про своє місто був, м’яко кажучи, невдалим. Мова про стрічку київського режисера Анатолія Слісаренка «Признание в любви», зняту в 1991 році спеціально до 40-річного ювілею Нової Каховки», – зазначив Олег Батурин.

Про цей фільм йому розповів тодішній міський голова Нової Каховки Вадим Мерзлов: «Ідея створення того фільму була самого Анатолія Слісаренка. Він сам запропонував нам зняти цю стрічку і запросив у громади за це 200 тисяч рублів (ще радянських). Кошти були дуже великі, враховуючи, що весь бюджет міста тоді становив 9 мільйонів рублів. Ми зі Слісаренком домовилися про те, що заплатимо йому половину суми, ці кошти знайшли в бюджеті. А за те, що інші 100 тисяч рублів докладає сам режисер домовилися, що місто не втручатиметься в знімальний процес».

Прокоментував Вадим Мерзлов і роботи над новим ювілейним документальним фільмом: «Нині ситуація інша. Місто буде контролювати всі етапи роботи над фільмом, які вже, до речі, розпочалися. Студія вже розшукала чимало цікавих архівних відеоматеріалів, якими поділилася з нами. Частина з них увійде до фільму, проте сам він буде в основному присвячений сьогоденню Нової Каховки».

Варто зазначити, що в умовах децентралізації участь місцевих органів влади у підтримці галузі кіно лише зростатиме. Найпомітнішою нині є діяльність львівських – міських і обласних – органів влади у цьому напрямку, не в останню чергу й тому, що тут активно діє Львівська кінокомісія. Створення таких кінокомісій (або, як їх ще називають, фільмкомісій) по всій Україні має стати одним із вагомих етапів забезпечення розвитку вітчизняної кіноіндустрії. 

Сергій Васильєв