f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Дистриб’ютор «Бі Енд Ейч» успішно оскаржив неправомірні рішення податкового органу

09.12.2016

8 грудня 2016 року дистриб’ютор «Бі Енд Ейч» офіційно повідомив про остаточне завершення гучної податкової справи, яка стала безпрецедентною у галузі кінопрокату і викликала суспільний резонанс у 2011/2012 роках, коли компанію було звинувачено в ухиленні від сплати податків і зборів.

Подаємо текст офіційного повідомлення.

Цієї осені Верховний суд України поставив крапку у судовому процесі, який тривав близько 5 років. Справу було вирішено на користь ПРАТ «Бі Енд Ейч», усі протиправні рішення було скасовано у повному обсязі.

Нагадаємо, що у травні-червні 2011 року працівниками Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва було проведено документальну позапланову перевірку ПРАТ «Бі Енд Ейч» з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 1 січня 2009 року по 31 березня 2011 року. У квітні 2012-го компанію лихоманило від серії обшуків з конфіскацією майна в робочих офісах та на студії дубляжу LeDoyen. Податкова служба інкримінувала ПРАТ «Бі Енд Ейч» ухилення від сплати податків і зборів на суму понад 18 млн. гривень.

ПРАТ «Бі Енд Ейч» – провідна компанія-кінодистриб’ютор та лідер ринку кінопрокату в Україні, яка працює лише в правовому полі держави і як комерційна структура відстоює свої інтереси виключно законним шляхом, стикнулася з жорсткими реаліями проведення податкової перевірки, що супроводжувалася грубим ігноруванням процесуального законодавства та приписів матеріального права, які були допущені під час формування висновків акту перевірки.

Безпідставне нарахування грошових зобов’язань на суму понад 24 млн. гривень (на момент подій близько 3 млн. доларів) вочевидь було спрямовано на повне припинення життєдіяльності і функціонування компанії.

Податківці не обмежилися фінансовими санкціями і також розпочали кримінальне переслідування посадових осіб ПРАТ «Бі Енд Ейч» включно з виїмками, обшуками, допитами, вилученням техніки, тощо. Тиск був настільки потужний, що компанії довелося закрити офіс на певний період.

Але маючи абсолютну впевненість у власній правоті, компанія не складала рук і обстоювала свою позицію у суді. Юридичні партнери ПРАТ «Бі Енд Ейч» ТОВ «Олександр Перемежко та партнери» супроводжували спір на всіх його етапах.

Юристи домоглися перегляду судових рішень з урахуванням нових обставин. Так, висновками економічної експертизи було підтверджено внесення працівниками податкової інспекції недостовірної інформації до акту перевірки відносно показників ВМД (вантажних митних декларацій. – НСКУ), стану розрахунків та здійснення операцій між дистриб’ютором та його контрагентами. Результатом стало прийняття позитивного рішення про скасування протиправних дій і рішень у повному обсязі.

У своїх рішеннях суди апеляційної і касаційної інстанцій дійшли висновку про протиправність податкових повідомлень-рішень.

14 червня 2016 року ухвалою Верховного суду України відмовлено у допуску до провадження справи про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 лютого 2016 року, про що просила суд у своїй заяві Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.

Судова епопея завершилася на користь ПРАТ «Бі Енд Ейч». Наразі проводиться слідство за фактом внесення посадовими особами податкової інспекції недостовірних даних до акту перевірки.

Компанія «Бі Енд Ейч» переконана, що ця перемога є не лише перемогою однієї компанії, а загальною перемогою усіх платників податків, які ведуть бізнес в Україні, а також торжеством права над свавіллям фіскальних органів. Саме зараз вибудовується нова модель у відносинах «платник податків – суб’єкт влади» виключно у правовій площині. Це є рух до європейських стандартів ведення бізнесу, коли підприємець може бути почутий, протиправне рішення – скасовано, що безумовно підвищує імідж держави і сприяє позитивній динаміці інвестиційного клімату.

Пресова служба компанії «Бі Енд Ейч»