f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Від 1 грудня в українському кінопрокаті одночасно іде сім українських фільмів

02.12.2016

1 грудня 2016 року в український кінопрокат вийшли три нові вітчизняні стрічки – художній фільм «Вісім» Олександра Шапіро, документальна стрічка «Лобановський назавжди» Антона Азарова та анімаційний фільм «Бременські розбишаки» Олексія Лук’янчикова.

Фільм Олександра Шапіро «Вісім» «збирає в одному часі кілька ситуацій з різних життів, які викликані (до життя) людським розпачем. Герої збираються в інший світ – і це їх чіткий план на найближчі півгодини. Чому? Ситуації складаються по різному, але завжди на перетині складових долі й на піку емоцій», – анонсують стрічку її автори.

В ролях: Нікіта Панфілов, Володимир Стєклов, Мирослава Карташова, Дар’я Єкамасова, Денис Рожков, Олександр Кобзар, Вілен Бабічев, Ольга Зіневич.

Це вже другий повнометражний фільм Олександра Шапіро в українському кінопрокаті цього року. 31 жовтня в кінотеатрах розпочався прокат стрічки «#Futureinthepast», що її прем’єра відбулася в рамках 46-го Київського МКФ «Молодість».

Документальний фільм Антона Азарова «Лобановський назавжди» оповідає історію легендарного тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського, що вперше вивів радянський клуб в гранди світового футболу. Стрічку засновано на значній кількості інтерв’ю з видатними особистостями футбольного світу (зокрема, Мішелем Платіні і Карло Анчелотті) та архівних фільмових матеріалах.

Анімаційний фільм Олексія Лук’янчикова «Бременські розбишаки» створено кінокомпанією Star Media. Прокатне посвідчення він отримав у Державному агентстві України з питань кіно як копродукція Росії, Вірменії, Угорщини та України (зазначимо, що в Росії у прокатному посвідченні єдиною країною-виробником стрічки вказано Росію).

Автори стрічки пропонують цілком оновлену версію знаменитої історії музик із Бремену. У казковому Королівстві владу прибрали до рук хитрі і жадібні Міністри, що правлять від імені юної Принцеси, яка і не підозрює, що народ страждає від поборів і несправедливості. Непокору новим законам жорстоко карають. Виклик безжальній владі насмілюється кинути лише розбійник Трубін Гуд. А допомагають йому в цьому вірні друзі: кіт Зигмунд, пес Баскервіль, півень Петруччо і ослиця Гретхен. Трубін Гуд мріє повернути до Королівства радість і щастя. І, здається, без прекрасної Принцеси тут не обійтись.

Від 24 листопада триває кінопрокат українських фільмів «Жива» Тараса Химича та «Конкурсант. Смертоносне шоу» Олександра Бєляка.

«Жива» Тараса Химича оповідає історію життя та пристрасного кохання української зв’язкової УПА Анни Попович, наділеної містичними здібностями.

У ролях: Ольга Комановська, Ростислав Держипільський, Юрій Хвостенко, Альбіна Сотникова, Ярослав Кіргач, Олександра Люта.

Кількість кінотеатрів, в яких демонструють «Живу» нині, – вельми невелика, попри глядацький потенціал фільму, оскільки автори, які самі опікуються прокатом стрічки, вирішили показувати її лише у DCP-форматі, а зали із такою технологією показу приділено в першу чергу для чималої кількості гучних прем’єр і масштабних голлівудських стрічок.

«Конкурсант. Смертоносне шоу» Олександра Бєляка заграє із жанром детективу. Після закінчення одеського музичного телевізійного шоу-конкурсу «Конкурсант» починаються жорстокі вбивства членів його журі. Головним підозрюваним стає учасник конкурсу Тарас Майстренко, який прагне довести свою непричетність до вбивств.

В ролях: Сергій Маслов, Яна Ройхман, Денис Косенко, Ілля Карпов, а також Олександр Пономарьов, Борис Барський, Стас Домбровськикй, Даша Астаф’єва.

Від 10 листопада триває кінопрокат драми Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» – про долю Дарини (майстерна Римма Зюбіна), сімейне життя якої руйнується через заробітчанство в Італії. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нині, у четвертий тиждень кінопрокату, покази «Гнізда горлиці» у тих кінотеатрах, які ще демонструють стрічку, відбуваються, зазвичай, на одному сеансі на день.

Також завершує свою ходу у кінотеатрах анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» Манука Депояна, кінопрокат якого розпочався 13 жовтня. За сім тижнів показів, станом на 27 листопада, стрічку, що її виробництво підтримало Державне агентство України з питань кіно, переглянув 201 681 глядач.

Попри те, що українські фільми не можуть похвалитися значною кількістю сеансів, на яких їх демонструють кінотеатри (та й кінотеатри, які представляють ці стрічки, не завжди є найбільшими і показними), вже те, що одразу сім українських стрічок представлено в кінотеатральній репертуарній афіші, – є явищем захопливим і вельми позитивним. Слід сподіватися, що з виключення воно поступово перетвориться на правило українського кінопрокатного життя. І вихід українських фільмів на екрани у такій кількості перестане сприйматися як щось екстраординарне.

Сергій Васильєв

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда