f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Толлівуд у Стрийському парку

22.11.2016

3 та 4 листопада 2016-го Львів був знімальним майданчиком для індійського фільму «Переможець». Подаємо репортаж Катерини Сліпченко, Zaxid.net зі зйомок стрічки.

Кінематографісти шукали у місті насамперед, за їх словами, «кольори осені». Їх було більше ніж достатньо у Шевченківському гаю та Стрийському парку. «Ми обрали Львів, бо тут дуже гарно. Єдине, що нам заважає, це холод», – розповів режисер фільму Гопічанд Малінемі.

Для нього «Переможець» – уже п’ятий фільм у кар’єрі. На батьківщині його очікує потужний прокат: ще до кінця року стрічка має вийти на 3 тис. екранів.

До речі, режисер зазначив, що він та його студія не належать до Боллівуду. Він є представником Толлівуду. Ця назва об’єднує індійські фільми мовою телугу, якою розмовляють на півдні Індії. Толлівуд – одна із трьох найбільших кіноіндустрій Індії поряд із Боллівудом (мова хінді) та Коллівудом (тамільська мова).

У певні роки, зокрема у 2014, мовою телугу зняли більше фільмів, ніж у знаному усіма Боллівуді. Загалом Толлівуд виробляє в середньому від 250 до 270 фільмів на рік.

Щоправда, львів’яни, що стали свідками фільмування, навряд чи змогли би вдатися у такі тонкощі індійського кіно: традиційні танці, пісні та кохання переносило їх ніби на машині часу у роки, коли у львівських кінотеатрах показували десятки індійських фільмів.

Зрештою, порталом, що переносить в інший час міг би стати й бобінний магнітофон, виробництво яких припинилось ще у 1983-му. Проте звукорежисер фільму із гордістю розповів, що цей гаджет ще ні разу не підвів його на знімальному майданчику з 1984 року.

«Крутив» він музику, написану цього року. Львів’яни почули її чи не першими в світі. І хоча її географічна приналежність сумнівів не викликала, сказати, коли вона написана, у 1984-му або у 2016 році, мало би хто зміг. А от танці головного героя, постановка яких відбувалась просто на знімальному майданчику, окрім традиційних індійських елементів, мали елементи хіп-хопу.

Загалом члени знімальної групи вразили не лише швидкістю роботи, а й товариськістю. Щоправда, усі вони сильно скаржились на холод та ущільнювались від незвички як могли. Через це знімальна група виглядало дещо екзотично. Другою проблемою стала незвична для індусів їжа.

Щоб вирішити це, довелось запрошувати кухаря з Києва, який готував спеціально для індійських кінематографістів.

Звичайно, окрім культурного обміну такі зйомки мають і суто практичне значення. Окрім того, що кінематографісти, а, хочеться сподіватись, слідом за ними й туристи, витрачатимуть у Львові чималі гроші, йдеться також про оренду техніки (з собою знімальна група привезла лише камеру та бобінний магнітофон, все решта орендували на місці), залучення львівських фахівців тощо.

Також, зазначає голова Львівської кінокомісії Ольга Райтер, в Індії виробляють сотні фільмів, тож усі члени команди мають колосальний досвід. Те, що вони залучають на знімальний майданчик львівських фахівців, може стати чудової нагодою набратися ремесла, яким Толлівуд володіє.

А наступного місяця чекаємо у Львові представників Боллівуду, які зніматимуть тут кіно набагато довше.

Фото Катерини Сліпченко

Катерини Сліпченко, Zaxid.net, 5 листопада 2016 року