f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

ТРК «Львів» – канал із амбіціями знімати кіно

19.11.2016

Про амбіції Львівської філії НТКУ знімати кіно.

Наталія Данькова, «Суспільне мовлення»

Уже п’ятий місяць колишня Львівська обласна телерадіокомпанія (ТРК «Львів») працює у статусі регіональної філії НТКУ. Справжньою родзинкою телерадіокомпанії є амбіції знімати кіно, навіть попри відсутність відповідних бюджетів.

Минулого року телеканал спільно з Національним академічним драматичним театром імені Марії Заньковецької підготували фільм-виставу «Наталка Полтавка» за п’єсою Івана Котляревського. А цьогоріч відзняли повнометражний фільм «Неаполь — місто попелюшок», прем’єра якого вийде на каналі незабаром. Вистава з цією ж назвою є в репертуарі Театру Заньковецької з 2002 року. У ній ідеться про заробітчан. Головна героїня, колишня музикознавиця, працює служницею в літньої пані в Італії.

«Це повноцінний півторагодинний фільм. Ми хочемо довести, що кіно — це не так дорого, як усюди пишуть. Навіть із невеликими бюджетами можна робити повноцінне кіно. Але для цього має бути бажання та, звісно, партнери», — запевняє Михайло Хвойницький, виконавчий директор Львівської філії НТКУ.

Визначити бюджет картини, за його словами, складно. Оскільки для зйомки фільму не використовувалося додаткового фінансування, а лише кошти з держбюджету, виділені на трансляцію телевистав, і партнерство театру.

Оскільки екранізували вистави з репертуару театру, отримали можливість заощадити на режисурі та акторах. Кожен із фільмів відзняли за два тижні. «Якщо мати гарних акторів і чітко спланувати кіновиробництво, це все можливо зробити. От ми дуже захотіли і зробили, — каже пан Хвойницький. — У всіх акторів величезне бажання побачити себе на екрані. Ми з партнерами домовилися просувати цей продукт на ринок, і якщо його вдасться продати, то чесно зароблені кошти розподілимо. Але для початку маємо показати те, що ми можемо виробляти кіно якісно і за невеликі гроші. До того ж Львів — це чудова декорація для фільмів будь-якої епохи та будь-якого століття».

Ці фільми канал має намір подати в номінації конкурсу «Телетріумф», щоб «отримати критичні відгуки та позмагатися з великими каналами». У найближчих планах каналу — зробити свою версію мюзиклу «Три мушкетери», серіал про Олексу Довбуша та розпочати виробництво документалістики. Керівник ТРК «Львів» переконаний, що канали, наслідуючи його приклад, за 5–6 років зможуть наситити ринок якісним українським продуктом.

Утім, для реалізації амбітних планів потрібна «технічна революція» і, звісно, відповідне фінансування.

На фото — фільм-вистава «Наталка Полтавка»

Наталія Данькова, «Суспільне мовлення», 17 листопада 2016 року