f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко: «Кіно буде!»

25.09.2016

22 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко прокоментував подію у дописі для видання "Українська правда".

Парламент ухвалив революційний у багатьох вимірах Закон про державну підтримку кінематографії. Від моменту з'яви першого варіанту тексту, напрацьованого ініціативою #КіноКраїна, урядом та депутатами, минуло трохи більше року. Від дня схвалення у першому читанні – неповних вісім місяців. Я тоді писав про це тут>>>

Враховуючи цілковиту провальність усіх минулих спроб модернізувати законодавство про кіно, вважаю теперішні темпи суперенергійними.

Новий закон збільшує частку державного фінансування національних фільмів до 80%, уперше дозволяє державну підтримку українських телесеріалів, запроваджує поширений у світі механізм повернення кіновиробникам частини кваліфікованих видатків, встановлює систему оцінки національного фільму за прозорою шкалою балів, передбачає – і це дуже важливо – механізм культурного тесту та ін.

Враховано і мовний аспект: національний фільм – це той, базова версія якого звучить державною українською або кримськотатарською як мовою корінного народу.

Уперше підтримка українського кіно набуває системного характеру – з року в рік збільшується фінансова підтримка (наступного року уже цим урядом на кіновиробництво буде спрямовано, щонайменше, 500 млн. грн.) плюс ухвалено безпрецедентний Закон.

Однак, є одне але. Треба ще прийняти зміни до Податкового, Бюджетного та Митного кодексів, без яких найважливіші економічні норми нового "Закону про кіно" не запрацюють. Було б добре, якби обійшлося без затримок.

І взагалі: вистачить вже споживати це російське (та проросійське) "мило"! "Задушимо" його своїм кіно!

В'ячеслав Кириленко, "Українська правда", 23 вересня 2016 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.