f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко: «Кіно буде!»

25.09.2016

22 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко прокоментував подію у дописі для видання "Українська правда".

Парламент ухвалив революційний у багатьох вимірах Закон про державну підтримку кінематографії. Від моменту з'яви першого варіанту тексту, напрацьованого ініціативою #КіноКраїна, урядом та депутатами, минуло трохи більше року. Від дня схвалення у першому читанні – неповних вісім місяців. Я тоді писав про це тут>>>

Враховуючи цілковиту провальність усіх минулих спроб модернізувати законодавство про кіно, вважаю теперішні темпи суперенергійними.

Новий закон збільшує частку державного фінансування національних фільмів до 80%, уперше дозволяє державну підтримку українських телесеріалів, запроваджує поширений у світі механізм повернення кіновиробникам частини кваліфікованих видатків, встановлює систему оцінки національного фільму за прозорою шкалою балів, передбачає – і це дуже важливо – механізм культурного тесту та ін.

Враховано і мовний аспект: національний фільм – це той, базова версія якого звучить державною українською або кримськотатарською як мовою корінного народу.

Уперше підтримка українського кіно набуває системного характеру – з року в рік збільшується фінансова підтримка (наступного року уже цим урядом на кіновиробництво буде спрямовано, щонайменше, 500 млн. грн.) плюс ухвалено безпрецедентний Закон.

Однак, є одне але. Треба ще прийняти зміни до Податкового, Бюджетного та Митного кодексів, без яких найважливіші економічні норми нового "Закону про кіно" не запрацюють. Було б добре, якби обійшлося без затримок.

І взагалі: вистачить вже споживати це російське (та проросійське) "мило"! "Задушимо" його своїм кіно!

В'ячеслав Кириленко, "Українська правда", 23 вересня 2016 року