f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Діамантова рука незалежності

22.08.2016

Cultprostir з'ясував, що покажуть українські телеканали 24 серпня.

Надія Заварова, Cultprostir

З яким фільмом свято зустрінеш, так весь наступний рік і проживеш. Вивчення кінопрограми провідних українських телеканалів – заняття вельми цікаве. Відразу видно, хто в день незалежності прагне занурити публіку в солодку ностальгію про славні часи радянської комедії, а хто хоч побіжно, але згадує про ювілейну для молодої держави дату. І хто всією своєю ефірною сіткою стверджує, що 24 серпня – просто черговий вихідний день, коли не варто обтяжувати глядачів надмірно драматичними сюжетами.

Але почнемо з неупередженої посмішки статистики. З 7.30 ранку 24 серпня до півночі на центральних українських телеканалах буде показано 38 фільмів. З них сім документальних. Цікаво, що приурочену до святкової дати повнометражну документальну стрічку «Шлях до незалежності» двічі покаже тільки телеканал «НЛО TV». («Шлях до незалежності» – цикл з п'яти фільмів. – НСКУ).

З усього кіноасортименту святкового дня лише 5 художніх фільмів були зняті в Україні за останні 25 років. Самим популярним режисером цієї доби стане легенда радянської комедії Леонід Гайдай: його картини з'являться в ефірі у день незалежності п'ять, а якщо врахувати нічні повтори в досвітні години 25 серпня, то сім разів.

Ранок

Кіномани-жайворонки почнуть святковий день з надихаючого перегляду «Пропалої грамоти» Бориса Савченка (НТН), де яскраву роль – колоритного, хитрого, веселого дотепника – зіграв Іван Миколайчук.

Далі нагадає всім про радісний серпневий день телеканал НЛО TV, на якому відбудеться показ документального фільму «Шлях до незалежності». Перший національний представить документальну картину «Герої України. Крути. Перша незалежність». Телеканал «2+2» покаже глядачам один з кращих дитячих фільмів, знятих в Україні за останні роки – «Івана Силу» Віктора Андрієнка, де герої, як в «Попелюшці»: не чарівники – тільки вчаться, але дружба допомагає їм робити справжні дива.

«Новий канал» випустить в ефір «Книгу джунглів» і комедійний бенефіс Джима Керрі «Лемоні Снікет: 33 нещастя». Так телеканал до вечора і показував би голлівудський мейнстрім, що занурює публіку в океан чистої розваги, але все ж його боси вирішили в свято звертатися і до сучасного українського кіно, що стане ясно після полудня.

Телеканал «Інтер» представить глядачам документальну посвяту Квітці Цісик та її неординарному співочому таланту у фільмі «Квітка. Голос в єдиному екземплярі».

День

«1+1» покаже мелодраму власного виробництва «Я з тобою», в сюжеті якої переплелися кохання, війна, будні окупованих територій Донецької області, дружба, пристрасне бажання жити і відчайдушні спроби вижити. Перший національний покаже документальну стрічку «Українська символіка. Гімн«.

Телеканал «Інтер» влаштує марафон ексцентричних комедій Леоніда Гайдая. Один за іншим вийдуть: «Пес Барбос і незвичайний крос», «Самогонники» та «Іван Васильович змінює професію». Не відстане від колег в комедійному забігу і «1+1»: кожен глядач зможе потренуватися в непомітній підготовці до університетських іспитів в компанії красивої дівчини за переглядом «Операції И та інших пригод Шурика». А після, не перемикаючи канал, всі згадають про те, що «наші люди в булочну на таксі не їздять», тому що в ефір вийде незабутня «Діамантова рука».

«Новий канал» зверне свою увагу на зухвалих вітчизняних режисерів, які мріють про голлівудську кіноіндустрію на українських просторах, і покаже «Тіні незабутих предків» Любомира Левицького.

«1+1» нагадає глядачам про непереборну життєлюбність і справжню дружбу у французькій комедії, повній тезці телеканалу, «1+1».

Вечір

«Новий канал» не залишить спроб здивувати публіку жанровим розмаїттям сучасного українського кіно, продемонструвавши романтичну комедію з Дмитром Ступкою в головній ролі «Київський торт».

Керівники телеканалу «1+1» вирішили, що в день незалежності слід показати однойменну класику Роланда Еммеріха, де після атаки інопланетян 4 липня Вілл Сміт, Білл Пулман і Джефф Голдблюм раптом зрозуміли, що «вони не одні у Всесвіті».

СТБ занурить глядачів в світ мелодраматичної хірургії в класичному польському «Знахарі», знятому Єжи Гофманом в 1982 році, й з тих пір сотні разів показаному по вітчизняному ТБ. Телеканал «2+2» віддасть свій вечірній ефір зовсім не святковому бойовику «Універсальний солдат-4».

«Новий канал» продовжить гнути комедійну лінію показом дітища студії «Квартал 95» «Кохання у великому місті-2» і останньої роботи Любомира Левицького «Селфіпаті».

Канал «Україна» на мить вирине з океану серіалів, щоб продемонструвати глядачам документальний фільм «ДНК. Портрет нації». А канал «НЛО TV», що точно пам'ятає про серпневе свято, випустить в ефір нічний повтор документального «Шляху до незалежності».

В цілому, 24 серпня, якщо судити лише за телевізійною кінопрограмою, пройде, як звичайний вихідний, коли глядачі віддаються дольче фар ньєнте, а телеканали підносять до столу в основному перевірені часом комедійні страви. У цю телепрограму ще б «Іронію долі», «Карнавальну ніч» і «Труффальдіно з Бергамо», і виникне повна ілюзія новорічних свят.

Надія Заварова, Cultprostir, 19 серпня 2016 року