f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Star Media і Держкіно оголосили про початок зйомок фільму «Припутні»

05.08.2016

4 серпня 2016 року відбулася прес-конференція, присвячена початку зйомок фільму Аркадія Непиталюка "Припутні". Стрічка стане першим досвідом співпраці Держкіно з одним із лідерів української кіноіндустрії – компанією Star Media, повідомляє "Укрінформ".

"Це для нас перший досвід співпраці з компанією Star Media, яка є одним із найбільших гравців на українському кіноринку та входить до ініціативи #КіноКраїна, разом з якою ми розробляли закон про державну підтримку кінематографії", – заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

"Фактично, це перший повнометражний ігровий фільм-переможець останнього 8-го конкурсного відбору, який ми запускаємо у виробництво", – підкреслив він.

Голова Держкіно уточнив, що контракт укладено про надання державної фінансової підтримки розміром 4 млн. 287 тис. 500 грн. Другу половину бюджету, а загальний бюджет стрічки становить 8 млн. 575 тис. грн., забезпечує Star Media. 

"Створення фільму "Припутні" – це для нас відповідь тим, хто чекає цікавого нестандартного українського кіно, хто вірить у те, що українське кіно може мати авторський почерк і при цьому залишатися цікавим для глядача. Це той шлях, яким ідуть всі національні європейські кінематографії. Ми раді повідомити, що розпочалася робота над цим проектом режисера Аркадія Непиталюка, який нещодавно дебютував своїм короткометражним ігровим фільмом "Кров'янка", що теж був підтриманий Держкіно. І сьогодні він починає повномасштабну роботу", – сказав Пилип Іллєнко.

У свою чергу режисер стрічки Аркадій Непиталюк уточнив, що зйомки "починаються буквально цього місяця". Сюжет розповідатиме про звичайну поїздку в гості до бабусі до майже забутого село з красномовною назвою Припутні, яка вирішить долю героїв.

"Це фільм про те, як доля організовує протягом доби життя двох маленьких людей – провінційного таксиста Юри та провінційної бухгалтерки Свєти, організовує саме так, як їм треба, несподівано для них, несподівано для глядача", – сказав режисер.

Сценарій, написаний Аркадієм Непиталюком і драматургом Романом Горбиком, насичено комедійними елементами. 

Аркадій Непиталюк також пояснив, що припутень – це різновид дикого голуба.

"Звісно, я порівнюю персонажів фільму з дикими голубами, тому що, як і припутні, вони зазвичай не можуть прижитися, мешкають в якомусь напівзанедбаному селі, а деякі – на півдорозі від села до міста, не можуть знайти своє місце. Таке майже буквальне порівняння мені видалося гарним. І село знайшлося таке – Припутні, туди ми перемістили дію фільму", – зазначив Аркадій Непиталюк.

За його словами, це дуже локальна історія – і за місцем, де вона відбувається, і за часом, тому що дія триває протягом однієї доби. Це розглядання через збільшувальне скло мешканців України.

Аркадій Непиталюк розповів, що зніматимуть фільм у Боярці під Києвом, де він сам живе і де натрапив на підходящий гуртожиток-барак, в якому, за сценарієм, мешкає героїня Свєта зі своєю мамою Людкою. Також зйомки відбуватимуться на Чернігівщині, в Ніжині та селі Припутні.

Більше про виробництво стрічки розповів її продюсер Юрій Мінзянов (на фото).

"Зйомки фільму починаються вже у серпні, оскільки за сценарієм дія відбувається на Яблучний Спас. Зняти кіно і завершити виробництво ми плануємо на початку наступного року, щоб показати його на фестивалях. Я думаю, що у стрічки має бути гарна фестивальна доля – це фестивалі класу "А" чи менші за класом, але глядачі зацікавляться нашим фільмом. Його просуванням ми будемо займатися на кіноринках і Берлінського, і Каннського фестивалів. Західних дистриб'юторів фільм неодмінно зацікавить", – переконаний Юрій Мінзянов.

В Україні поки що угоду про кінопрокат стрічки не укладено, але сценарій фільму вже читали представники дистриб'юторської компанії UFD, яких він зацікавив.

Всупереч режисерові, який вважає, що "Припутні" за жанром – це, хоч і не чиста комедія, але весела авторська історія, Юрій Мінзянов переконаний, що "це все-таки трагікомедія".

"Картина буде позначена парадоксальністю, часом хуліганським гумором. Але крізь призму комічних ситуацій ми хотіли би поговорити навіть про стан сучасного села. При виборі локацій ми бачили покинуті села, і гірко було на це дивитися", – підкреслив продюсер.

Юрій Мінзянов додав, що дія фільму відбуватиметься не тільки на землі, а й у небі. Герої час від часу дивитимуть вгору – на літаки, що пролітають над селом, і дія переходитиме в салон бізнес-класу. При цьому виявиться, що у "небожителів" ті ж проблеми – пошуку щастя.

Оператором фільму буде Олександр Рощин, художником-постановником – Євгенія Лисецька. А от кастинг ще триває, є тільки головна героїня баба Зіна – її гратиме Ніна Набока, для якої це практично перша велика роль у кіно.

Також Юрій Мінзянов поінформував, що під час пошуку виконавців "зіткнулися із проблемою, коли талановиті актори відмовляються зіграти парочку геїв з літака".

За інформацією "Укрінформу" та власна інформація НСКУ