f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Експертна комісія з питань кіно закликала підтримати українські фільми для масової аудиторії

30.03.2016

11 березня 2016 року члени Експертної комісії з питань кінематографії Держкіно звернулися до віце-прем’єр-міністра, міністра культури В’ячеслава Кириленка та голови Держкіно Пилипа Іллєнка з пропозицією спрямувати державну підтримку на створення повнометражних ігрових фільмів для масової глядацької аудиторії.

Текст звернення був опублікований 29 березня 2016 року.

Як повідомив член Експертної комісії Андрій Різоль, рішення додатково оприлюднити документ було погоджено напередодні на зустрічі експертів.

«Українці потребують захопливого, якісно знятого глядацького українського кіно, якого має бути більше в кінотеатрах і на телеканалах.

На думку експертів, цей документ – актуалізація уваги саме до глядацького кіно.

Домовилися найближчим часом провести окрему зустріч Експертної комісії для обговорення шляхів реалізації цієї ініціативи. Але в будь-якому разі, будь-які рішення щодо майбутньої підтримки будь-яких кінопроектів будуть передбачати конкурсні засади, а процедури будуть відкриті для громадськості.

Також важливо, що на своєму засіданні 23 березня Громадська Рада при Держкіно теж абсолютною більшістю підтримала ініціативу Експертної комісії і готує своє відповідне звернення до кіноспільноти.

Додам, що такої єдності кіноекспертів, кіногромадськості та Держкіно у важливому питанні для розвитку кіногалузі ще не було», – написав Андрій Різоль.

Подаємо текст звернення Експертної комісії.

Шановні В’ячеславе Анатолійовичу та Пилипе Юрійовичу!

Усвідомлюючи, що українське суспільство очікує збільшення частки якісного українського кіно в кінотеатрах та на телеканалах України, Експертна комісія з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно виступає з ініціативою та пропозицією:

1. Започаткувати окрему пріоритетну програму для створення повнометражних ігрових кінофільмів для масової глядацької аудиторії за державним фінансуванням.

2. Провести спеціальний конкурс кінопроектів, що розраховані на масову глядацьку аудиторію.

3. Провести аудит незавершених повнометражних ігрових кінопроектів і виявити проекти з високим потенціалом масового глядацького кіно з метою їх завершення за рахунок державного фінансування.

Члени Експертної комісії з питань кінематографії Держкіно України впевнені, що зосередження уваги та ресурсів на створенні нового масового глядацького українського кіно є головним пріоритетом української кіноіндустрії, що відповідає суспільним очікуванням та є передумовою зростання кніогалузі як сфери української економіки.

 

Власна інформація НСКУ

01 березня, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00