f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

5 важливих фільмів DOCUDAYS UA: 2016

23.03.2016

Утопічний комунізм Північної Кореї, український борець з дитячою наркозалежністю та революційні народні маси. DOCUDAYS UA–2016 приготував чимало сюрпризів для шанувальників документалістики.

Алекс Малишенко, Moviegram

Фільм-відкриття: «У променях сонця» реж. Віталій Манський

Віталій Манський знімає життя типової ідеальної пхеньянської школярки з типової ідеальної сім’ї, що проживає у найкращій країні світу. Саме так, за задумом місцевих чиновників, має виглядати правильна документальна стрічка про Північну Корею. І режисер йде їм назустріч: погоджує нав’язаний йому сценарій і зафільмовує запропонований матеріал у заздалегідь визначених місцях. Щоправда, за будь-якої можливості Віталій Манський підкреслює це у своєму кіно. В ідеальне зображення «дійсності» вриваються дублі, елементи репетицій, люди зі сценаріями у руках and so on, чого не буває у звичайних документальних фільмах. Здається, у Північній Кореї не було в прокаті «Акту вбивства» Джошуа Оппенгаймера, і ніхто не в курсі, на що перетворюються подібні авантюри.

Дивитися у п’ятницю, 25.03.16 о 20:00 (вхід за запрошеннями) та у суботу, 26.03.16 о 12:00 (вхід вільний).

«Майже святий» реж. Стів Гувер

Фактично одразу після свого тріумфу на «Санденсі»-2013 Стів Гувер розпочав кампанію зі збору коштів на Кікстартері для фільму «Gen­nadiy». Окрім проникливої історії особистості, режисер обіцяв фільм про залежність і саундтрек від Аттікуса Росса («Соціальна мережа», «Дівчина з тату дракона»). Тож менш ніж за місяць було зібрано 40 000 доларів, і команда відправилася на зйомки в Україну. Повернувшись, фільм перейменували на «Сrocodile Gen­nadiy» та після року напруженої роботи презентували на «Трайбеці». Ще рік знадобився, аби він доїхав в Україну. Не пропустіть!

Дивитися у суботу, 26.03.16 о 21:00 (вхід за квитками).

«Varta1, Львів, Україна» реж. Юрій Грицина

Юрій Грицина відзняв на VHS-камеру вулиці Львова, які залишилися мовчазними свідками подій Революції Гідності. Простір порожніх і мирних тротуарів наповнює звуковий супровід перемовин активістів автомобільних патрулів, але те, що відбулося насправді – залишається на поталу вашій уяві та рефлексії.

Дивитися у суботу, 26.03.16 о 21:00 та у середу, 30.03.2016 о 17:00 (вхід за квитками).

«Подія» реж. Сергій Лозниця

Ще у «Майдані» Сергій Лозниця головною дійовою особою зробив народ, відмовившись від традиційної індивідуальної репрезентації. «Подія» продовжує рух заданим напрямом. Фактично ці два фільми утворюють дилогію, яка демонструє оголений момент історії та масу людей як силу. Здається, не тільки Лозниця помітив цей феномен: оператори чорно-білої хроніки подій наче слідували вказівкам режисера. Лозниці ж залишилося лише правильно змонтувати наявний матеріал.

Дивитися у понеділок, 28.03.16 о 17:00 (вхід за квитками).

«Земля картелів» реж. Метью Гайнеман

На «Оскарі»-2016 особисті страждання переважили колективні, але це аж ніяк не применшує ні художніх чеснот, ні соціального меседжу «Землі картелів». Раніше ми вже писали про цей фільм, тож не будемо повторюватися. Якщо ви хочете знати, як дієво дати відсіч організованій злочинності в умовах корумпованого суспільства – купуйте квитки вже зараз!

Дивитися у середу, 30.03.16 о 21:00 (вхід за квитками).

Авторка ілюстрації Марія Кінович

Алекс Малишенко, Moviegram, 16 березня 2016 року