f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

«РоздІловІ» та «Вальс Алчевськ»

08.03.2016

9 березня 2016 року, о 20:00 у київському кінотеатрі «ATMASFERA 360» (Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3) відбудеться вистава «Розділові» за участі Сергія Жадана, Ольги Михайлюк, Олексія Ворсоби та Влада Креймера, що поєднує поезію, музику та відео, виконувані наживо, кожного разу по-новому.

До того з 29 лютого по 6 березня відео-літературно-музичну виставу зіграли у Бердянську, Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Бахмуті (Артемівську) та Сєвєродонецьку.

Прем’єра «Розділових» відбулася у садибі Мсциховського під Алчевськом у травні 2014 року.

Режисер Вадим Ільков задокументував роботу над постановкою у документальному фільмі «Вальс Алчевськ».

Подаємо невелику рецензію Алекса Малишенко, Moviegram на стрічку.

Редакція сайту НСКУ

Поет Сергій Жадан, режисерка вистави Оля Михайлюк, музиканти Олексій Ворсоба та Влад Креймер вирушають у Алчевськ, що чекає змін.

Знятий напередодні доленосних для українського Сходу подій, «Вальс Алчевськ» стає справжньою одою окупованому нині місту. Камера, зупиняючись на вулицях, задокументовує Алчевськ, його реалії та малопомітні особливості під музичний супровід Олексія Ворсоби. Місто перетворюється на сцену, де розгортатимуться події однієї вистави, яку готують Сергій Жадан, Оля Михайлюк, Олексій Ворсоба, Влад Креймер, та іншої – трагічної вистави, що виллється у тимчасову втрату Алчевська для України. І якщо перша нівелює політичні та мовні розбіжності, то друга їх лише увиразнює.

Глибокий розрив між українськими Сходом та Заходом зникає, як тільки з’являється можливість діалогу. Суперечності дуже швидко змінюються актуальнішими питаннями: вітання іменинника, музичні вподобання, плани на майбутнє. Вистава, як акт мистецтва, остаточно закріплює порозуміння.

Режисер Вадим Ільков документує Алчевськ та його околиці, що стають місцем об’єднання творчих потенціалів і утворення нової синергії. Сергій Жадан, Оля Михайлюк, Олексій Ворсоба та Влад Креймер діляться своїм баченням та експериментують, створюючи щось, що вбирає у себе дух українського Сходу. Індустріальне місто народжує новий проект – «РоздІловІ», який синтезував сучасну поезію, музику та візуалізацію. І разом з ним виник фільм, який все це зафіксував для історії.

Ілюстрація Марії Кінович

Алекс Малишенко, Moviegram, 3 лютого 2016 року