f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Міністерство культури про підсумки діяльності у галузі кіновиробництва у 2015 році

02.03.2016

5 лютого 2016 року Колегією Міністерства культури України було затверджено Звіт Міністерства культури за 2015 рік. Подаємо розділ звіту, присвячений підсумкам діяльності міністерства у галузі кіновиробництва.

Кіновиробництво

У співпраці з народними депутатами України та експертами у сфері кіно- та телевиробництва розроблено проект Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який було прийнято за основу Верховною Радою України 28 січня 2016 року. Метою цієї законодавчої ініціативи є створення належних правових і економічних умов, необхідних для розвитку кінематографії та формування економічно самодостатньої, конкурентоздатної на міжнародних ринках галузі кінематографії, виробництва фільмів, інших аудіовізуальних творів; створення сприятливого режиму оподаткування та надання державою підтримки для виробництва, демонстрування і розповсюдження національних фільмів в Україні та за кордоном; збільшення надходжень до бюджету за рахунок діяльності суб’єктів кінематографії; запровадження механізмів залучення позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії; популяризацію українських цінностей, зростання інтересу масового глядача до національних фільмів; створення належних правових механізмів для захисту прав інтелектуальної власності.

З метою забезпечення фінансової стабільності державного сектору сфери кінематографії прийнято урядове рішення, згідно з яким кошти, отримані кіностудіями державної форми власності від оренди нерухомого майна, у повному обсязі спрямовуються ними на виконання статутних завдань (постанова КМУ від 17 червня 2015 року «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу»).

З метою забезпечення ефективних механізмів надання державної фінансової підтримки виробництву національних фільмів з тривалим кінознімальним процесом прийнято урядове рішення, відповідно до якого витрати на кіновиробництво пролонговуються державою на період понад один бюджетний рік (постанова КМУ від 18 листопада 2015 р. №959).

З метою забезпечення просування національних фільмів на вітчизняному та світовому кіноринку прийнято урядове рішення, згідно з яким витрати, пов’язані із промоцією національного фільму, можуть здійснюватись за державної підтримки (постанова КМУ від 27 січня 2016 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 5 червня 1998 р. №813»).

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» прийнято урядове рішення про уточнення та впорядкування підстав і процедури відмови у реєстрації фільму та скасування державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів у разі наявності у них зокрема матеріалів, які пропагують війну, насильство, жорстокість, фашизм і неофашизм, спрямовані на ліквідацію незалежності України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, приниження нації, неповагу до національних і релігійних святинь, приниження особистості (постанова КМУ від 2 грудня 2015 року «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів»).

Забезпечено підготовку міжурядової угоди про спільне виробництво фільмів та співробітництво у сфері кінематографії з Державою Ізраїль, яку підписано 22 грудня 2015 року.

Протягом 2015 року збільшено на 100 млн. грн. розмір державної підтримки виробництву кіно- і телефільмів, що дало можливість спрямувати у минулому році на зазначені цілі понад 130 млн. грн. коштів державного бюджету. Завдяки цьому у 2015 році було завершено виробництво 4 ігрових (серед них 1 короткометражний) фільмів, 2 анімаційних та 2 документальних фільмів. Відновлено виробництво 8 повнометражних ігрових фільмів та 1 документального фільму. Розпочато виробництво 42 нових фільмів, серед них 12 повнометражних ігрових, в тому числі 2 дитячих. Підтримано прем’єрні покази та вихід в прокат 9 національних фільмів.

З метою забезпечення позитивної динаміки у сфері національного кіновиробництва, наповнення вітчизняного кіноринку якісними українськими фільмами у Державному бюджеті на 2016 рік передбачено зростання розміру державної фінансової підтримки виробництва національних фільмів до 259,6 млн. грн. У 2015 році сформовано новий склад Експертної комісії з питань кінематографії та оголошено новий конкурсний відбір кінопроектів для надання державної підтримки, на який подано 160 проектів.

З метою популяризації українського кіномистецтва за кордоном, створення умов для професійного зростання вітчизняних кінематографістів упродовж 2015 року Урядом підтримано участь українських кінофільмів у 25 міжнародних фестивалях (в тому числі у Берліні, Каннах, Шеффілді), проведено тижні українського кіно в 5 європейських столицях (Таллінн, Париж, Берлін, Будапешт, Лондон) та Державі Ізраїль, а також надано підтримку 25 українським кінематографістам (в тому числі студентам) для участі у міжнародних кінематографічних подіях.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда