f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Міністерство культури про підсумки діяльності у галузі кіновиробництва у 2015 році

02.03.2016

5 лютого 2016 року Колегією Міністерства культури України було затверджено Звіт Міністерства культури за 2015 рік. Подаємо розділ звіту, присвячений підсумкам діяльності міністерства у галузі кіновиробництва.

Кіновиробництво

У співпраці з народними депутатами України та експертами у сфері кіно- та телевиробництва розроблено проект Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який було прийнято за основу Верховною Радою України 28 січня 2016 року. Метою цієї законодавчої ініціативи є створення належних правових і економічних умов, необхідних для розвитку кінематографії та формування економічно самодостатньої, конкурентоздатної на міжнародних ринках галузі кінематографії, виробництва фільмів, інших аудіовізуальних творів; створення сприятливого режиму оподаткування та надання державою підтримки для виробництва, демонстрування і розповсюдження національних фільмів в Україні та за кордоном; збільшення надходжень до бюджету за рахунок діяльності суб’єктів кінематографії; запровадження механізмів залучення позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії; популяризацію українських цінностей, зростання інтересу масового глядача до національних фільмів; створення належних правових механізмів для захисту прав інтелектуальної власності.

З метою забезпечення фінансової стабільності державного сектору сфери кінематографії прийнято урядове рішення, згідно з яким кошти, отримані кіностудіями державної форми власності від оренди нерухомого майна, у повному обсязі спрямовуються ними на виконання статутних завдань (постанова КМУ від 17 червня 2015 року «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу»).

З метою забезпечення ефективних механізмів надання державної фінансової підтримки виробництву національних фільмів з тривалим кінознімальним процесом прийнято урядове рішення, відповідно до якого витрати на кіновиробництво пролонговуються державою на період понад один бюджетний рік (постанова КМУ від 18 листопада 2015 р. №959).

З метою забезпечення просування національних фільмів на вітчизняному та світовому кіноринку прийнято урядове рішення, згідно з яким витрати, пов’язані із промоцією національного фільму, можуть здійснюватись за державної підтримки (постанова КМУ від 27 січня 2016 року «Про внесення змін до постанови КМУ від 5 червня 1998 р. №813»).

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» прийнято урядове рішення про уточнення та впорядкування підстав і процедури відмови у реєстрації фільму та скасування державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів у разі наявності у них зокрема матеріалів, які пропагують війну, насильство, жорстокість, фашизм і неофашизм, спрямовані на ліквідацію незалежності України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, приниження нації, неповагу до національних і релігійних святинь, приниження особистості (постанова КМУ від 2 грудня 2015 року «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів»).

Забезпечено підготовку міжурядової угоди про спільне виробництво фільмів та співробітництво у сфері кінематографії з Державою Ізраїль, яку підписано 22 грудня 2015 року.

Протягом 2015 року збільшено на 100 млн. грн. розмір державної підтримки виробництву кіно- і телефільмів, що дало можливість спрямувати у минулому році на зазначені цілі понад 130 млн. грн. коштів державного бюджету. Завдяки цьому у 2015 році було завершено виробництво 4 ігрових (серед них 1 короткометражний) фільмів, 2 анімаційних та 2 документальних фільмів. Відновлено виробництво 8 повнометражних ігрових фільмів та 1 документального фільму. Розпочато виробництво 42 нових фільмів, серед них 12 повнометражних ігрових, в тому числі 2 дитячих. Підтримано прем’єрні покази та вихід в прокат 9 національних фільмів.

З метою забезпечення позитивної динаміки у сфері національного кіновиробництва, наповнення вітчизняного кіноринку якісними українськими фільмами у Державному бюджеті на 2016 рік передбачено зростання розміру державної фінансової підтримки виробництва національних фільмів до 259,6 млн. грн. У 2015 році сформовано новий склад Експертної комісії з питань кінематографії та оголошено новий конкурсний відбір кінопроектів для надання державної підтримки, на який подано 160 проектів.

З метою популяризації українського кіномистецтва за кордоном, створення умов для професійного зростання вітчизняних кінематографістів упродовж 2015 року Урядом підтримано участь українських кінофільмів у 25 міжнародних фестивалях (в тому числі у Берліні, Каннах, Шеффілді), проведено тижні українського кіно в 5 європейських столицях (Таллінн, Париж, Берлін, Будапешт, Лондон) та Державі Ізраїль, а також надано підтримку 25 українським кінематографістам (в тому числі студентам) для участі у міжнародних кінематографічних подіях.

Власна інформація НСКУ

23 січня, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ «ВОНИ НЕ ПОСТАРІЮТЬ»

23 січня, середа, Синій зал КІНОШНІ БУВАЛЬЩИНИ До річниці створення студії «Київнаукфільм»

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів