f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

У Києві розпочався 1-ий Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів uFilmFest

13.02.2016

12 лютого 2016 року у київському кінотеатрі «Кінопанорама» розпочався 1-ий Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів uFilmFest.

До участі у фестивалі були відібрані ігрові, анімаційні, документальні фільми, які мотивують та надихають на зміни у собі та суспільстві.

Конкурсним показам передували вітальні слова, з якими виступили організатори заходу Ігор Бондар і Анна Дем’яненко, що за вельми короткий кількамісячний строк створили фестиваль і уклали його вигадливу програму, та члени журі – Річард Кук, Мауро Карраро, Яніна Соколова та Олександр Гусєв.

Також вступне слово сказав заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін – фестиваль відбувається за підтримки Держкіно. Зокрема, пан Неретін зазначив, що він особисто надає перевагу перегляду кіно вдома, як і значна кількість українців, тому ще більше захоплюється новоствореним фестивалем, який привернув до себе увагу глядачів. А глядачів на показах дійсно було чимало.

У перший день фестивалю було продемонстровано фільм відкриття – короткометражну комедію «Як я не став піаністом» Томмасо Пітти, що принаджує іронічним закадровим коментарем до потуг 9-річного хлопця опанувати виконавську майстерність, – та перші блоки Міжнародної та Національної конкурсної програм.

Фільми Міжнародного конкурсу цілком відповідали заявленому організаторами «мотивуючому» напрямку: більшість героїв демонстрували здатність побороти обставини, аби досягти поставленої мети.

У соціальній комедії «Снасті та гачки» (Лука Попадич, Сербія / Швейцарія) двоє немолодих товаришів, що все життя пропрацювали на заводі, винахідливо долали кризу безробіття.

У «Зеленому» Лукаса Кампаса (Нідерланди) герой нехтував правилами, переходячи сільську дорогу на червоний сигнал світолфора, аби добутися омріяної школи мистецтв (для створення комедійного ефекту режисер майстерно використав механіку фільмів екшн і силу монтажу).

Щоправда, втілення власного творчого потенціалу може бути небезпечним для життя, як то продемонстрував у чорній комедії «Бовдури» іспанець Едуардо Мояно. У ній письменник шукав гучної смерті, аби його творчість помітили.

Здебільшого чорний гумор вирізняв і фільми Національної програми.

Щире, просочене алкоголем і лайкою сімейне кохання в непривітних декораціях поруйнованого українського села було продемонстровано у «Бідних людях» Соломії Томащук (стриманий Тарас Денисенко у головній ролі).

Проблему травм і пиятики на виробництві було розкрито у комедії «Палець» Юрія Карабака.

Чи не найбільшим успіхом у глядачів, щоправда, користувався фільм, відірваний від соціальних реалій – «Electroman» Нікіти Скоморохова, історія про божевільні експерименти із електроенергією, втілена завдяки поєднанню візуальної ефектності із парадоксальним гумористичним закадровим текстом.

Покази другого – заключного – дня фестивалю uFilmFest відбудуться 13 лютого у кінотеатрі «Кінопанорама».

О 17:00 буде продемонстровано фільми Міжнародного конкурсу, а о 18:30 – другий блок Національної конкурсної програми.

Зокрема, тут відбудеться українська прем’єра стрічки Олексія Соболева і Міши Коротеєва «Дім на краю планети». Наприкінці минулого року її було відзначено нагородою за «Найкращий короткометражний фільм» за підсумками листопадового видання щомісячного он-лайн МКФ CineFest у Лос-Анджелесі.

Сергій Васильєв

Перший Кіноогляд оголосив переможців

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05