f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Реальна любов по-українськи

21.01.2016

Рецензія на стрічку Романа Ширмана «Тепер я буду любити тебе».

Олена Стрельбицька, KinoFilms.ua 

Опинитися перед Новим роком в сльозах і з валізою в руках на холодній вулиці, не знаючи, куди податися, мало кому сподобається. Ось і головній героїні це не до смаку. Але, навіть якщо не вірити в чудеса, поруч раптом може пригальмувати машина з процвітаючим бізнесменом всередині. І отут хтось з них закохується з першого погляду, хтось ні, але ця зустріч незалежно від їх бажання кидає незнайомців у круговорот, де є і сміх, і сльози, і скандали, і, звичайно ж, свято і справжня любов.

Кінокартина режисера Романа Ширмана «Тепер я буду любити тебе», що виходить на українські екрани якраз напередодні Нового року, є часом романтичною, а часом – драматичною мелодрамою, яка без рожевих окулярів, зате з іронією показує відносини декількох пар, перетворених в любовні трикутники, чиї історії переплітаються у святковий сезон.


Все починається з того, як одна дівчина, чиї відносини зазнали краху, зустрічає успішного ресторатора, і він відвозить її до сестри, яка живе в такому собі невеликому «дурдомі», по сусідству з художником і його новою коханкою, до якої приставлена цілодобова охорона. Сестра вмовляє дівчину відправитися на побачення з цим ресторатором-мільйонером, та хіба серцю накажеш?


На перший погляд, у виконавиці головної ролі Христини Кисельової була проста роль дівчини з розбитим серцем, але, в той же час, ми стільки разів вже бачили таких героїнь, що вона легко могла набриднути. Тим не менш, актриса виявилася дуже милою в такому образі, задумливою, мрійливою, приземленою і справжньою. А враховуючи, що під Новий рік у неї виявилося розбите серце, яке до того ж терзають муки совісті, то головна героїня веде себе дуже стійко перед лицем усіх цих негараздів.


Її молодшу і навіжену сестру втілила Аріна Анпілогова, і зробила вона це із святковим запалом. Ця дівчина запалює весь фільм своїм оптимізмом і легкою вдачею, весь час дарує усмішки, незважаючи на те, що в самої в особистому житті все складно, адже художник, що підкорив її серце, тепер живе в сусідній кімнаті із Ольгою Сумською. У сестри головної героїні є всі шанси стати вашим улюбленим персонажем у цій історії, а Анпілогова і зовсім є відкриттям для українського кіно цього року. Хотілося б незабаром знову побачити її на великому екрані.

«Я закохався в родинку, а довелося жити з усією жінкою»


У ресторатора Мішеля, у якого є все, крім любові, перевтілився Богдан Бенюк, а його дружину, таку собі гламурну стерву як раз і втілила Сумська, яка вирішила оселитися з тим художником в комуналці. Мішель – це така собі велика і дуже добра душа фільму, любитель пофілософствувати про почуття і відносини, який відноситься до навколишнього світу з часткою іронії.

Історія «Тепер я буду любити тебе» створена в дусі: якщо ми поки нічого не можемо зробити з нашими проблемами, то ми хоча б над ними посміємося. При перегляді хочеться саме сміятися, незважаючи на те, що у фільмі чути дзвін розбитих сердець, причому сміятися від усієї душі. Кінокартина заражає своїм нестримним оптимізмом, настільки вдало втіленим у сестрі головної героїні. Так і хочеться мати хоч малу частину такої здатності з відкритим і безжурним серцем сприймати все, що б не кидала в твою сторону підступна доля.


Творіння Романа Ширмана є відмінним подарунком українському глядачеві до Нового року, адже, нарешті, на великому екрані можна побачити душевну і близьку по духу історію, яка викликає теплі почуття і позитивні емоції. Виявляється, буває дуже приємно бачити на великому екрані рідні вулиці (її зйомки проходили в Києві), декорації та пейзажі. Особливо хочеться відзначити роботу кінооператора, який підкреслює за допомогою вогнів і гірлянд настільки інтимну обстановку в кадрі.


Якщо новорічний настрій та віра в дива і любов затрималися в цьому році по дорозі до вас, то даний фільм майстерно заповнить цю прогалину.


Найпростіше було б сказати собі: «Тепер я буду любити тебе», і розбитого серця як не бувало. Але у свята люди все одно продовжують вірити, що всі найзаповітніші бажання наших сердець все-таки знайдуть спосіб здійснитися. Не варто тільки забувати, що часом їм потрібно в цьому хоч трішечки допомогти.

Олена Стрельбицька, KinoFilms.ua, 30 грудня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.