f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Про події Київського МКФ «Молодість» у 2015 році

06.01.2016

24 грудня у кінотеатрі «Київ» відбувся підсумковий прес-брифінг, присвячений подіям КМКФ «Молодість» 2015-го року. На заході були присутні партнери та спонсори фестивалю, зірки кіно і телебачення, колеги та друзі, повідомляє офіційний сайт «Молодості».

Генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі підбив підсумки 45-го фестивалю та поділився планами на першу половину 2016 року: «Незважаючи на вельми складний рік, треба визнати, що 45-ий КМКФ «Молодість» став дуже успішною та значною подією не тільки в царині кіно, але і в культурному житті України. Крім того, «Молодість» пишається міжнародними акціями, що були проведені на Берлінському та Канському кінофестивалях, Днями українського кіно у Парижі та Лондоні, а також важливими міжнародними та українськими подіями в самій Україні».

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Держкіно завжди підтримує ініціативи КМКФ «Молодість», зокрема успішне проведення «Днів українського кіно в Лондоні». Плануємо наступного року продовжувати співпрацю. Більше того, ми запустили більше сорока нових кінопроектів, тож фестивалю буде з чого вибрати».

«Ми вдячні усім партнерам і спонсорам фестивалю за внесок у проведення 45-ї «Молодості». Завдяки вам фестиваль пройшов на високому рівні. Цінуємо вашу підтримку та сподіваємось і надалі співпрацювати», – сказав виконавчий директор «Молодості» Владислав Лясовський та вручив дипломи подяки.

Режисер Михайло Іллєнко поділився враженнями про «Дні українського кіно в Лондоні», що відбулись у грудні, де він представляв фільми «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» та робочу версію «Толоки»: «Нас дуже тепло приймали у Лондоні. До нас приходили глядачі, які справді зацікавлені українським кіно, як класичним так і сучасним».

Після прес-брифінгу відбулась прем’єра стрічки «Різдвяна ніч у Барселоні» режисера Дані де ля Ордена.

ПІДСУМКИ ПОДІЙ КМКФ «МОЛОДІСТЬ» – 2015

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» – найбільша щорічна кіноподія України міжнародного культурного значення. Цього року фестиваль відсвяткував 45-річний ювілей. За свою багаторічну історію фестиваль відвідали десятки відомих іноземних акторів та режисерів. Багато з них отримали світову славу саме завдяки «Молодості».

«Молодість» – єдиний в Україні кінофестиваль, що має акредитацію Міжнародної Федерації Кінопродюсерів (FIAPF).

Окрім масштабної осінньої події, команда фестивалю активно працювала упродовж року. Подаємо підсумки фестивальних заходів.

У березні 2015-го року добірку найкращих українських короткометражок 44-го КМКФ «Молодість» представили у програмі сезону українських фільмів «Кіно проти течії», який організував Дім освіти та культури «Майстер Клас». У рамках події було проведено зустріч із режисерами-учасниками Національної конкурсної програми «Молодості» 2014 року та показ їх робіт.

12-17 березня відбувся 5-ий фестиваль «Irishfest: Нове кіно Ірландії». У рамках програми представили шість нових ірландських стрічок, що мали чималий успіх у національному та закордонному прокаті. На урочисте закриття події у День Святого Патріка завітав Алекс Феган, режисер стрічки «Ірландський паб».

8- 14 квітня з аншлагами пройшов «Тиждень українського кіно в Парижі», який представив французькій публіці шість відомих українських фільмів та добірку національного короткого метру. В рамках програми було показано найяскравіші українські стрічки 2014 року, дві з яких присвячені Євромайдану та Революції гідності: документальний фільм «Український аргумент» (реж. Сергій Маслобойщиков) та альманах 13 короткометражних фільмів «Чорний зошит Майдану».

9-15 квітня пройшов «Тиждень іспанського кіно», у рамках котрого було представлено найцікавіші фільми Іспанії, яка щороку впевнено продукує незвичне та нешаблонне різножанрове кіно. Свою стрічку «Дон Кіхот» презентував легендарний іспанський режисер Мануель Гутьєрес Арагон.

13-22 травня на Кіноринку 68-го Каннського міжнародного кінофестивалю працював Український національний павільйон, організацією якого займалась команда КМКФ «Молодість» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Український павільйон уже восьмий рік поспіль стає культурним представництвом нашої держави в рамках одного з найбільших кінофестивалів світу. Під час фестивалю було проведено збір підписів під закликом до російського керівництва звільнити Олега Сенцова.

У серпні 2015-го року відбулась акція «Дій від серця», яка була присвячена Дню Незалежності. У рамках акції проведено серію некомерційних кінопоказів. Глядачами були поранені бійці АТО, що знаходились у військових шпиталях Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси та Києва.

24 жовтня-1 листопада у Києві відбувся 45-ий КМКФ «Молодість» – спеціалізований фестиваль дебютних фільмів із шістьма конкурсними програмами. Локації фестивалю – кінотеатри «Київ», «Сінема Сіті», «Кінопанорама», «Kronverk Cinema Skymall» та «Ліра». На фестиваль було акредитовано понад 90 іноземних гостей та учасників, а також 170 представників ЗМІ. На «Молодості» демонструвалось 202 стрічки з 30 країн світу. На фестивалі цьогоріч було близько 100 тисяч відвідувачів. Ґран-прі фестивалю «Великий Скіфський олень» і 10 000$ отримала стрічка «Принцеса» (реж. Талі Шалом-Езер, Ізраїль, 2015).

У грудні 2015-го року відбувся «Тиждень ізраїльського кіно». Ізраїльські стрічки побачили глядачі п’яти міст України (Київ, Чернівці, Вінниця, Львів, Дніпропетровськ). Організатором заходу було Посольство Держави Ізраїль в Україні за підтримки КМКФ «Молодість». На урочисте відкриття завітала Естер Амрамі, режисерка фільму «Десь там», що є володарем Гран-прі 44-го КМКФ «Молодість».

10-13 грудня відбулися «Дні українського кіно в Лондоні». Було представлено добірку найкращих сучасних українських ігрових, документальних та короткометражних фільмів, а також кінокласики. Організатори заходу: КМКФ «Молодість», Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

10 грудня у Києві вийшла у прокат стрічка відомого французького режисера Жоанна Сфара «Дама в окулярах із рушницею в авто», знята за мотивами французького бестселера Себастьєна Жапрізо.

10- 16 грудня у трьох містах України – Києві, Одесі та Вінниці – вперше пройшов «Фестиваль молодого кіно: Злочин і пристрасть». У рамках події було представлено шість повнометражних картин. Добірка об’єднала на спільному майданчику скандинавське, прибалтійське, балканське, американське та європейське кіно. Організатори події: КМКФ «Молодість» та «Eye on Films» за підтримки Європейської комісії.

24 грудня у 9-ти містах України вийшла у прокат іспанська романтична стрічка «Різдвяна ніч у Барселоні» (реж. Дані де ля Орден).

КМКФ «Молодість», 25 грудня 2015 року

20 листопада, середа, Малий зал. «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО»

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»

11 грудня, середа, Синій зал ДНІ КИРГИЗЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ Присвячено 85-річчю Чингіза Айтматова