f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Міністерство культури оголосило конкурс на посаду керівника Центру Довженка і затвердило склад конкурсної комісії

25.11.2015

23 листопада 2015 року Міністерство культури України видало наказ №945 «Про проведення конкурсного відбору керівника Державного підприємства “Національний центр Олександра Довженка”».

Наказом встановлено:

 • заяви для участі у конкурсному відборі на посаду генерального директора Центру Довженка приймаються протягом 30 календарних днів з дати оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору;
 • тривалість конкурсного відбору не буде перевищувати 30 календарних днів;
 • відбір здійснює Комісія з проведення конкурсного відбору керівника Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка»;
 • початком відбору вважатиметься дата, на яку призначено засідання Комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів.

До Комісії з проведення конкурсного відбору, затвердженої віце-прем’єр-міністром, міністром культури В’ячеславом Кириленко увійшли:

 1. Зубко Юрій Петрович, заступник Міністра культури України – керівник апарату, голова Комісії,
 2. Карандєєв Ростислав Володимирович, заступник Міністра культури, заступник голови Комісії,
 3. Воронько Олена Віталіївна, начальник відділу театрального мистецтва та кіно, відповідальний секретар Комісії,
 4. Галетій Сергій Миколайович, кінопродюсер, модератор секції «Кіно» РПР («Реанімаційного Пакету Реформ»),
 5. Вергеліс Олег Анатолійович, завідувач відділом культури Всеукраїнського тижневика «Дзеркало тижня. Україна»,
 6. Войтенко Володимир Миколайович, кінокритик,
 7. Жук Володимир Володимирович, директор Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення,
 8. Іванов Денис Віталійович, кінопродюсер,
 9. Іллєнко Пилип Юрійович, голова Державного агентства України з питань кіно,
 10. Кофман Геннадій Леонідович, кінопродюсер, директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA,
 11. Петасюк Лариса Володимирівна, начальник управління правового забезпечення,
 12. Сейтаблаєв Ахтем Шевкетович, актор, режисер театру та кіно,
 13. Тихий Володимир Вікторович, кінорежисер, кінопродюсер, співзасновник руху Вавилон-13,
 14. Тримбач Сергій Васильович, голова Національної спілки кінематографістів України,
 15. Фурлет Наталія Ярославівна, начальник відділу кадрової роботи та державної служби.

Склад Комісії з проведення конкурсного відбору керівника Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» суттєво доповнено, що на порядок підвищує ймовірність рекомендації Івана Козленка на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка. А щодо цього, як відомо, в останні дні виникли певні сумніви.

На своїй сторінці у Фейсбуці сам Іван Козленко прокоментував цю подію так: «Міністерство культури сьогодні оприлюднило наказ про призначення загалом збалансованого складу конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору керівника Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка». Це, здається, перший випадок, коли до складу комісії крім працівників міністерства та підлеглих органів влади включено незалежних експертів, доля яких складає більшість. Це гарний прецедент, який має стати правилом.

І в цьому також маленька перемога.

Вчора мною було подано дев’ять незалежних кандидатів від громадськості від імені «Реанімаційного Пакету Реформ», який виступив «парасольковою» інституцією для ширшого представництва культурних активістів, менеджерів культури та експертів, які зібралися на спільну нараду. Шестеро з дев’яти були затверджені міністерством.

До складу комісії від громадянського суспільства міністерством були включені також поважні Сергій Тримбач, Олег Вергеліс, Ахтем Сейтаблаєв».

Коментар голови НСКУ Сергія Тримбача:

«До складу Комісії з проведення конкурсного відбору керівника Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» включено одразу кілька незалежних експертів, понад те: вони становлять більшість. Це справді приємна новина. Колишній склад комісії збережено, просто до нього долучено нові імена. Треба віддати належне міністру культури В’ячеславу Кириленку – на занепокоєння громади він відреагував адекватним чином. Так би діяли усі високопосадовці, бо ж поки вони у подібних випадках зображують глухонімих. Відтак тепер перспективи нового призначення Івана Козленка гендиректором архіву випрозорились. Це і повинно бути нормою нашого життя – щоби чистішим і праведнішим воно було, щоби унеможливлювалась дія закулісних механізмів».

Про позицію Івана Козленка, а також коментар Сергія Тримбача читайте тут>>>.

Власна інформація НСКУ