f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Кристалізація талантів

12.10.2015

12 вересня 2015 року в столичному Будинку кіно нагородили призерів XXIV фестивалю «Кришталеві джерела».

Світлана Соколова, CultUA

Цей міжнародний дитячий, молодіжний фестиваль аудіовізуальних мистецтв (кіно, телебачення, радіомовлення, фото) проводить різноманітні конкурси творчості серед заявлених у назві вікових категорій учасників, а також серед студентів і професійних митців (творчість, адресована дітям).

Андрій Ящишин, перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно, зачитав вітання фестивалю від голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка. В ньому зазначено, що фестиваль – чудова нагода підтримати прагнення талановитої молоді дивитися в майбутнє та вільно висловлювати свої думки. «І організатори, і учасники фестивалю одержують величезну наснагу, – сказав Андрій Ящишин. – Сподіваюсь, що тісніша співпраця наша в майбутньому матиме позитивні наслідки».

На закритті фестивалю присутні подивилися два фільми-лауреати: «Когда закончится вода» та «Чумочка».

«Я спеціально поставила поруч ліричний етюд і екцентричну комедію. Критерії, по яких ми вибирали фільм, – це абсолютна органічність виконання, вміння створити ліричну інтонацію, – сказала Президент фестивалю заслужений діяч мистецтв України кінознавець Оксана Мусієнко. – Візьмемо роботу Єгора Джулая «Когда закончится вода» (студія «Перший крок», Євпаторія). Надзвичайно тонко все зроблено – оця атмосфера занурення в туман, в ліричну інтонацію, все це надає правдивість стосунків головних персонажів. До речі, знімалося це у чарівному кварталі, де відновлені старовинні будівлі, в яких жили люди, які представляли різні народи й релігії (караїмський квартал), що теж надало особливого шарму фільму. Адже це зараз просто квартал-музей!

Дуже важлива органічна поведінка на екрані. В тих виконавців ролей, яких нагородили, вони на екрані надзвичайно правдиві. В них дуже органічний жест та інтонація».

Стосовно всієї програми, відома кінознавець зауважила, що щодо деяких фільмів в неї було враження, що це фільми з планети Марс. Тобто, є певна байдужість до актуальних суспільних подій. Президент фестивалю закликала молодих кінематографістів тримати руку на пульсі. Також їй здалося що найбільше проколів – у драматургії. Наприклад, починається фільм з однієї теми, про яку автор потім забуває і починає іншу. Оксана Мусієнко висловила побажання, щоб драматурги, письменники давали міні-лекції, які б допомагали молодим талантам в практичній роботі.

Президент оголосила переможців. Дипломи лауреатів отримали наступні роботи та їхні творці. За кращу режисуру – вже згаданий фільм «Когда закончится вода». За кращу операторську роботу – студент-оператор фільму про відомого єврейського художника «Мій тато – Пінхас Фішель» Роман Віленський (Київський національний університет культури і мистецтв). За кращу екранізацію – студія «Ракурс» (Верхньодніпровськ), фільм «Чумочка».

«Ракурс» також отримав лауреатство за краще прочитання української класики, вони дуже вдало зробили фрагмент з «Лісової пісні» (фільм «Мавка»).

За краще виконання дитячої ролі відзначена Настя Нечипоренко, студія «Маяк», Дніпропетровськ.

На фестивалі відбирали і кращих фотографів.

«Мені дуже сподобалася робота Озерової Юлії із Тернопільської фотостудії «Ікс-позиція», – каже голова Національної спілки фотохудожників України Едуард Странадко, який оцінював роботи. – Вона соняшник помістила в банку. Але такі кольори глибокі, українські, і назва «Філософія храму» не могла залишити мене байдужим і було вирішено присудити їй гран-прі.

Кожен рік фотографічна частина конкурсу стає кращою. Діти розміщали роботи на сайті спілки фотохудожників, де є дорослі майстри. Так ми зробили конкуренцію між маститими фотохудожниками і молоддю та дітьми, що стимулює також і маститих».

Микола Гриценко, журналіст, письменник: «Коли я був представником Національної ради з питань телебачення й радіомовлення в Сумській області, я переконав цей орган, що йому доречно бути причетним до цього фестивалю. На жаль, Нацрада зараз відійшла від нього, а тоді ввійшла офіційним засновником і багато років була організуючим началом.

«Кришталеві джерела» – це феномен, фестиваль – ровесник Незалежності, який пережив періоди, коли було й багато бажаючих його підтримати, й таких, коли він самовиживав. Але не помирав ніколи! Тому що є кістяк фестивалю, який серцем підтримує конкурс».

Світлана Соколова, CultUA, 15 вересня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.