f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Триває фестиваль короткометражного кіно для дітей та підлітків «Єдність і толерантність»

12.10.2015

1 жовтня 2015 року завершився черговий етап фестивалю короткометражного кіно для дітей та підлітків «Єдність і толерантність».

Фестиваль розпочався 16 вересня у Києві й тривав у кінотеатрі «Кінопанорама» три дні. Згодом покази для дітей та підлітків відбулися в Одесі (з 22 по 24 вересня), Дніпропетровську, Житомирі, Краматорську, Львові та Слов’янську (тут фільми демонстрували з 29 вересня по 1 жовтня).

Програму короткометражних стрічок «Єдність і толерантність» поділено на блоки: для дітей віком від 5 до 8 років, дітей віком від 9 до 14 років, а також – підлітків віком від 15 до 18 років. Відвідування фестивалю, орієнтованого не виконання врай важливої за нинішніх умов соціокультурної місії поширення толерантного ставлення до «іншого», є безкоштовним.

Про те, як наповнювалася програма показів, виданню MediaSapiens розповів програмний директор фестивалю Ілля Дядик.

«Ми створювали програму разом з Interfilm Berlin. У них дуже великий досвід відбору короткометражного кіно, вони існують майже 20 років. Мають спеціальну програму, спеціальний фестиваль дитячого кіно. Фільми для нашого фестивалю вони відбирали півроку. Оскільки толерантність – це така всеохопна тема, ми намагалися обирати фільми, що стосуватимуться її різних аспектів. Зокрема, про людей з іншим кольором шкіри, стосунки у школі, імміграцію та війну. Також намагалися охопити якнайбільшу кількість країн», – пояснив він.

Перший київський показ фестивалю 16 вересня відкрив вірменський та український режисер Манук Депоян, його анімаційна стрічка «Халабудка» – Найкращий анімаційний фільм 2014 року за версією Національної спілки кінематографістів України – увійшла до програми заходу.

Манук Депоян, який вже 25 років працює в жанрі анімації (10 з них – в Україні), розповів MediaSapiens про те, як створювали фільм: «Ідея стрічки не моя. Я співпрацюю багато років з українською сценаристкою та письменницею Наталією Гузєєвою, авторкою таких відомих мультиплікаційних історій, як «Капітошка», «Як Петрик П’яточкин слоників рахував». Вона і запропонувала мені історію. Узагалі спочатку їх було три. «Халабудка» повинна була бути лиш на 4 хвилини, але зрештою ми вирішили розширити її. Зазвичай я працюю в мальованій анімації. Створюєш зображення на папері, розрізаєш на частини (як це було з «Їжачком у тумані»), і потім рухаєш це все під камерою. «Халабудка» малювалася на комп’ютері».

Анімаційну стрічку Манук Депоян створював 9 місяців. Він каже, що любить різні стилі, а зараз уперше розпочинає роботу над проектом 3D-анімації – фільмом «Микита Кожум’яка».

На запитання, про що його стрічка, режисер відповів просто: «Про взаємини, про те, що найважливіше від усього – любов, повагу, терпіння. Я вважаю, що діти з ранніх років мають розуміти, що таке толерантність. Важливо не лише легко спілкуватися з такими, як ти сам, а й вміти знайти спільну мову та поважати тих, хто від тебе відрізняється».

17 вересня із фестивальною публікою зустрівся режисер Фабіан Ребеццо, що його анімаційна робота «Зміни», представлена у програмі показів, була створена у Мозамбіку, де кінематографіст провів близько 10 років із соціальною місією. «Мій фільм – про баланс між природою та культурою. Персонажі приходять до розуміння, що для процвітання потрібно збалансовано користуватися ресурсами, брати найкраще і від природи, і від технології, – розповів режисер. – До мене приходять ідеї, якими хочеться поділитися з молодими людьми, з дітьми, тому я знімаю анімаційні фільми, адже це – найкращий спосіб донести їм свої думки. «Зміни» були створені для освіти дітей у Мозамбіку. Але виявилося, що цей фільм має ширше призначення, він цікавий і корисний юним глядачам у будь-якій країні».

У третій день кінофоруму в Києві були показані стрічки для підлітків 15–18 років. Спеціальна гостя фестивалю Сюзанна Казарес Домінго особисто представила одну з них – власну картину «Спроба». За сюжетом, дівчина із традиційної мусульманської родини, яка нещодавно переїхала у США, намагається пройти кастинг у команду чірлідерів. Проте тренери ставлять їй умову: потрібно зняти хіджаб. Батьки дівчини категорично проти, відтак перед нею постає непростий вибір. «Переїжджаючи на нове місце, ми втрачаємо частину себе, своєї культури та ідентичності, – розповіла режисерка. – Це переживає і дівчина, і її батьки. У фільмі я хотіла показати, що вони по-різному сприймають свою культурну приналежність. Що в принципі можливо сприймати її по-різному. Кожен із нас живе власним життям, і остаточне рішення завжди за нами. Хоч це непросто, але це і є свобода. Те, що ми бачимо у фільмі, є спробою дівчини бути собою».

20 жовтня безкоштовні покази фестивалю «Єдність і толерантність» розпочнуться в Кривому Розі, Миколаєві та Херсоні, 17 листопада – у Запоріжжі, 24 листопада – у Маріуполі та Харкові.

Більше інформації про фестиваль – тут>>>.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»