f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Петиція представників кінопрокатного бізнесу щодо подовження з 1 січня 2016 року звільнення від оподаткування ПДВ

30.09.2015

23 вересня 2015 року Вікторія Зюнькіна подала Президенту України Петру Порошенку електронну петицію представників кінопрокатного бізнесу з вимогою подовжити з 1 січня 2016 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України. Подаємо текст петиції.

Народ України проти підвищення цін на квитки у кінотеатрах на 20% (з 01.01.2016 до ціни кіноквитка додається ПДВ 20%)

Ми, громадяни України та представники кінопрокатного бізнесу, виступаємо проти запровадження з 01.01.2016 оподаткування податком на додану вартість (ПДВ 20%) квитків на фільми у кінотеатрах.

З метою розвитку державної мовної політики та галузі кінопрокату в Україні, пунктом 13 Підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України визначався спеціальний режим оподаткування послуг з демонстрування та розповсюдження іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України. До 01.01.2016 такі послуги були звільнені від оподаткування ПДВ. 

З 01.01.2016 цей спеціальний режим припинить дію, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЙОГО ОСОБЛИВУ АКТУАЛЬНІСТЬ: 

Важливо залишити сприятліві умови для демонстрації іноземних фільмів, що дубльовані / субтитровані українською. Фільми відомих світових кіновиробників складають основну частку в кінопрокатній індустрії. Отже, невідворотним результатом відміни зазначеної пільги стане ВИМУШЕНЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ЦІН НА КІНОКВИТКИ – щонайменше на 20%.

Одним з небагатьох масових та недорогих видів відпочинку та культурного дозвілля є похід у кіно. Але квитки в кіно не є предметом першої необхідності, тому в складних економічних умовах глядачі будуть вимушені відмовлятися від послуги, яка здорожчає на 20%. Це позбавить багатьох людей та їх сім’ї можливості провести дозвілля в кінотеатрі.

Ринок кінопрокату України має великий потенціал для розвитку за наявності сприятливих умов. Наприклад, розвинутий польський ринок на сьогодні має у 3 рази (!) більше кінозалів на 100 000 глядачів, порівняно з українським. Галузь кінопрокату потребує державної підтримки для розвитку, оскільки кінотеатри є основними суб’єктами просування кінопродукції до глядачів.

Похід в кіно дозволяє провести час з сім'єю та друзями в атмосфері позитивних емоцій. Кіно, дубльоване / субтитроване українською мовою, несе культурно-освітницькі та інші суспільно-корисні функції державного значення. Діти і дорослі чують літературне звучання української мови від кращих майстрів українського театру і кіно, субтитри дозволяють підвищити грамотність, оскільки опосередковано змушують звертати увагу на тексти. Українське дублювання дитячих мультфільмів визнається дуже вдалим, виразним і кумедним. 

За останній час кінопрокатна індустрія зазнала значного удару від збільшення валютного курсу в 3 рази, оскільки і фільми світових виробників, і обслуговування сучасного кінообладнання мають 100% валютну складову в своїй ціні. При цьому кінотеатри не мали можливості адекватно збільшити ціну квитка, враховуючи падіння купівельної спроможності населення. Якщо до цих умов додати підвищення вартості квитків на 20%, то це призведе до гальмування розвитку галузі кінопрокату, втрати робочих місць, погіршення якості послуг за рахунок максимального скорочення витрат, в найгіршому випадку, закриття нерентабельних кінотеатрів.

Таким чином, збереження спеціального режиму оподаткування послуг кінопрокату СПРИЯТИМЕ ВАЖЛИВИМ ФАКТОРАМ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ: підтримці мовної політики, збереженню глядацького попиту та розвитку кінопрокатної індустрії в Україні. 

Враховуючи наведене, ПРОСИМО ПОДОВЖИТИ з 01.01.2016 звільненння від оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження іноземних фільмів, дубльованих, озвучених та/або субтитрованих державною мовою на території України.

Петицію розміщено тут>>>.

«Електронні петиції», 23 вересня 2015 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ