f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Стрічку «Такі красиві люди» не відібрали для показів на Сході як «незрозумілу для людей»

02.03.2015

Стрічку Дмитра Мойсеєва «Такі красиві люди» не відібрали для кінопоказів на Сході України, які організовують Державне агентство України з питань кіно та волонтери, повідомили автори фільму.

За їхніми словами, на запитання, чому фільм «Такі красиві люди» не братиме участі у кінопоказах на Сході України в рамках проекту «Кіно: своє для своїх», у Держкіно відповіли: «Ваш фільм естетський, він буде незрозумілий для людей».

В рамках проекту «Кіно: своє для своїх», започаткованого Держкіно, для учасників АТО будуть «демонструватися фільми патріотичного спрямування (у тому числі, стрічки про Майдан), у яких відображено визвольні змагання українців різних історичних періодів», а для їхньої «емоційної розрядки» показуватимуть фільми комедійного, романтичного, сімейно-побутового, детективного жанрів.

Натомість для мирного населення, з «агітаційно-роз'яснювальною метою», демонструватимуть стрічки, що «мають довести жителям Сходу, більшість яких перебуває під впливом російської пропаганди, що російська агресія проти України носить стійкий, пролонгований у історичному часі характер, та довести мужність і силу духу українців, які роками чинили опір цій агресії».

Переважна більшість повнометражних художніх фільмів, відібраних для показів на Сході України, вже були у вітчизняному кінопрокаті. Водночас, в рамках проекту «Кіно: своє для своїх» планується продемонструвати українсько-білоруську стрічку «Лука. Святитель-хірург» (2013, реж. О. Пархоменко) та «Хроніки» (2014, реж. І. Кравчишин), що досі не вийшли на українські кіноекрани.

Драму «Такі красиві люди» було випущено в український прокат 25 вересня 2014 року силами компанії «Їжак фільм». Фільм був у кінотеатрах протягом п'яти тижнів. За цей час його подивилися близько двох тисяч глядачів.

Нагадаємо, що дебютну стрічку Дмитра Мойсеєва було відзнято Національною студією художніх фільмів імені О.Довженка за 6 млн. грн., виділених з державного бюджету.

Власна інформація НСКУ

20 січня, неділя, Червоний зал Художній фільм «БРАТИ СІСТЕРС»

21 січня, понеділок, Синій зал Актриса НАТАЛІ ВУД/НАТАЛІЯ ЗАХАРЕНКО (1938-1981) Художній фільм «ВІДТЕПЕР І НАВІКИ ВІЧНІ», ІІ серія

22 січня, вівторок, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО ПРО КІНО» Фільми про С. Параджанова: «Ніч в музеї Сергія Параджанова»